آنچه که BMI (شاخص توده بدن)?

[ad_1]

شاخص توده بدن (BMI) یک عدد به دست آمده از یک فرد's قد و وزن است که اغلب استفاده می شود در تلاش برای تعیین کمیت چقدر بافت یک فرد و در نتیجه طبقه بندی که آیا یک فرد کم وزن سالم / محدوده نرمال اضافه وزن و یا چاق. اگر چه وجود دارد بسیاری از انتقادات از BMI استفاده می شود برای این منظور (که برخی از آنها معتبر – پایین را ببینید) سادگی و آسان محاسبه (به علاوه این واقعیت به آن نیاز دارد تنها به راحتی قابل حصول اطلاعات برای محاسبه) ساخته شده است آن را به محبوب و گسترده اندازه گیری.

BMI محاسبه شده است با تقسیم شخص's وزن (اندازه گیری شده در کیلوگرم) بر مجذور قد خود (اندازه گیری متر) و در نتیجه به واحد کیلوگرم در هر متر مربع. در شرایطی که یک فرد's وزن و / یا ارتفاع اندازه گیری در واحد های دیگر (مانند وزن در پوند یا ارتفاع در اینچ) تبدیل جدول یا نمودار استفاده می شود. متناوبا وجود دارد بسیاری از آنلاین BMI ماشین حساب بسیاری از آنها رایگان است که می تواند محاسبه BMI صرف نظر از اینکه واحدهای متریک یا انگلیسی استفاده می شود.

به طور کلی پذیرفته شده BMI محدوده به شرح زیر است:

  • تحت 18.5 – کم وزن
  • 18.5 تا 25 نرمال
  • 25 تا 30 اضافه وزن
  • بیش از 30 چاق

گفت که این محدوده را بسته به شرایط خاص جمعیت مورد مطالعه و نیز بحث شده است و تنظیم در طول زمان. برای مثال حدود 23 توصیه می شود عادی حد بالایی برای جنوب شرق آسیا بدن انواع و قبل از 1998, ایالات متحده آمریکا با استفاده از یک حد بالایی از 27.8 به بالای محدوده نرمال است.

علاوه بر این بدون در نظر گرفتن دقیق محدوده با استفاده از شاخص توده بدنی است که بسیار ناقص اندازه گیری چاقی:

  • نتایج به طور کلی در نظر گرفته معتبر برای کودکان و یا زنان باردار
  • BMI طول می کشد هیچ حساب از اندازه قاب.
  • BMI طول می کشد نامناسب حساب ارتفاع: این می تواند گمراه تر مردم به فکر آنها نازک تر از آنها در واقع هستند و بلندتر از مردم به فکر آنها هستند چاق تر از آنها در واقع هستند.
  • BMI با استفاده از مجموع بافت توده طول می کشد و هیچ حساب که آیا این توده چربی یا عضله است. یک ورزشکار با یک مقدار زیادی از توده عضلانی (که ممکن است به نظر می رسد اضافه وزن در BMI مقیاس) است که در واقعیت بسیار متفاوت از وضعیت یک فعال کمتر دچار اضافه وزن فرد با مقدار زیادی از چربی است.

بنابراین توجه به محدودیت های آن می کند که ميانگين BMI بی فایده ؟ نه در همه, برای بسیاری از مردم آن را می دهد یک ایده مفید از جایی که آنها ایستاده, حتی اگر آن را کاملا دقیق نیست. البته همانطور که گفت:, it's نه قابل اجرا در تمام شرایط – بنابراین اگر شما احساس می کنید که BMI شما را با ارائه اطلاعات مفید شما ممکن است بخواهید به دنبال به اقدامات جایگزین چربی بدن.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *