بازگشت به برجام با اعمال برخی تغییرات از اولویت‌های اصلی بایدن است

بازگشت به برجام با اعمال برخی تغییرات از اولویت‌های اصلی بایدن است

[ad_1]

یک مشاور ارشد پیشین جو بایدن گفت که او تصمیم دارد در ماه های اولیه ریاست جمهوری اش به توافق هسته ای بازگردد. او گفت البته بایدن به دنبال تغییراتی در برجام خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز به نقل از روزنامه صهبونیستی تایمز آو اسرائیل، آموس هوچستن مشاور ارشد پیشین جو بایدن گفت که بازگشت به توافق هسته ای از اولویت زیادی برای بایدن برخوردار است و او ظرف مدت کوتاهی پس از روی کار آمدن اقدام به این کار خواهد کرد. 
هوچستن در این باره گفت: من فکر می کنم در اولین ماه های ریاست‌جمهوری بایدن یا شاهد بازگشت کامل به توافق خواهیم بود یا این که تحت آنچه آن را  «منهای برجام» می خوانم، تحریم های ایران در ازای به تعلیق درآمدن برخی برنامه هایی که تهران طی سه سال اخیر در زمینه هسته ای پیش برده است، لغو می شوند. 
او همچنین گفت که بایدن خواستار برخی تغییرات در توافقی است که در سال ۲۰۱۵ انجام شد که شامل تاریخ پایان محدودیت‌های مندرج در آن نیز می شود. 

جو بایدن پیش از این از تمایل به بازگشت به توافق هسته ای در صورت بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای خبر داده بود. 

ایران یک سال پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای و در پی تعلل شرکای اروپایی برجام و اتحادیه اروپا در عمل به تعهداتشان در زمینه کاهش تاثیر تحریم های آمریکا از طریق پیدا کردن راهکاری برای عادی سازی روابط اقتصادی با ایران، اعلام کرد که در چند گام تعیین شده تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش می دهد که این کاهش قابل بازگشت خواهد بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *