بهداشتی مشترک خطرات ناشی از چاقی – چگونه به محاسبه شاخص توده بدن خود را

[ad_1]

علوم بهداشت و تغذیه شدند و تجربه فوق العاده ای توسعه در دهه گذشته است. آنها هنوز هم به طور مداوم در حال تحول بسیار سریع سرعت. گاهی اوقات آن را نسبتا سخت و دشوار به دانستن چه اطلاعاتی معتبر است به عنوان برخی از آخرین مطالعات موردی می تواند گاهی اوقات در تضاد با آنهایی که قبل از آن.

اما وقتی که می آید به رابطه بین اضافه وزن و برخی از خطرات بهداشتی مرتبط طیف گسترده ای از مطالعات مستقل به نظر می رسد به توافق برسند یا باید همان نتیجه گیری اساسی بیش از چند دهه گذشته.

اکثر مردم معتقدند که در حال اضافه وزن را افزایش می دهد خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها و شرایط بهداشتی. این خدمات عبارتند از بیماری های قلبی و دیابت و فشار خون بالا و کلسترول بالا و سکته مغزی و, آرتروز, بیماری کیسه صفرا, مشکلات تنفسی, سرطان روده بزرگ, سرطان پستان, کبد آسیب, و غیره.

اضافه وزن هستند ؟

اجازه دهید من به شما نشان می دهد یک راه آسان برای محاسبه وزن خود را; آن را به نام BMI (شاخص توده بدن). آن را به یک ابزار اندازه گیری است که در مقایسه ارتفاع خود را به وزن خود را و به شما می دهد نشانه ای از اینکه آیا شما اضافه وزن کمبود وزن و یا در یک وزن سالم برای ارتفاع خود را.

در اینجا فرمول: وزن به کیلوگرم / (قد به متر) × (قد به متر).

در کلمات شما خود را تقسیم وزن (به کیلوگرم) به قد خود (به متر) مربع.

برای مثال اگر وزن شما 85kg و ارتفاع 1.8 m ; BMI = 26.23.

جدول زیر است یک طبقه بندی:

– BMI کمتر از 18.5 معنی است که شما تحت وزن است.

– BMI بین 18.6 و 24.99 نشان می دهد شما در یک وزن سالم است.

– BMI بین 25 و 29.99 نشان می دهد شما در حال اضافه وزن برای قد خود را.

– BMI بین 30 و 34.99 نشان می دهد چاقی (کلاس 1)

– BMI بین 35 و 39.99 نشان می دهد چاقی (کلاس 2)

– BMI 40 و بالاتر نشان می دهد چاقی شدید!

BMI است که معیار خوب برای شما به قاضی اگر شما در معرض خطر مشکلات بهداشتی بالقوه. اگر شما در پایان پایین تر از BMI مقیاس شما در کم خطر سلامت. اما برای کسانی که نزدیکتر به بالاتر BMI مقیاس هستند در معرض خطرات بهداشتی.

برای مثال بیماری های قلبی عروقی و سندرم مقاومت انسولين اغلب در ارتباط با افرادی که بیش از حد رسوبات چربی اطراف معده و شکم (و یا چاقی شکمی). زنانی که اندازه دور کمر از 35 اینچ یا بیشتر در نظر گرفته شود داشتن شکمی چاقی است. برای مردان 40 اینچ و یا بالاتر.

بیش از حد چربی در بدن شناخته شده است از عوامل است که منجر به باریک شدن عروق و لخته شدن آن می تواند باعث سکته مغزی و حملات قلبی است. چربی بدن بیش از حد نیز باعث افزایش فشار خون (فشار خون بالا).

یکی دیگر از مشکل بهداشتی مشترک است که همیشه مربوط به چاقی دیابت نوع 2 است. البته عوامل ژنتیکی می تواند منجر به دیابت نوع 2 اما با توجه به مطالعات خطر می شود برای کسانی که چاق هستند و یا دچار افزایش وزن سریع بگو 10-20 پوند است.

اگر چه وجود دارد بسیاری از عوامل ژنتیکی و محیطی دیگر عناصر است که می تواند کمک به افزایش خطرات بهداشتی بیش از حد چربی بدن است که همیشه یک عامل کمک جدی به مسائل مربوط به سلامت. در حال اضافه وزن است که یک ماده از ظاهر خطر سلامت است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *