بک لینک چیست، آیا هنوز هم برای سئو مهم است؟

احتمالا برای شما خیلی جالب خواهد بود اگر بدانید که شتجربه ما در موارد مختلف کار با سئوکاران این بوده که به صورت عجیبی حدود نیمی از سئوکاران فقط و فقط به سئو خارجی بسنده می کنند! جریمهها زمانی شروع میشوند که غیر طبیعی عمل کنید: تعداد زیادی لینک نامرتبط، تعداد زیادی لینک با انکر تکست شامل کلمه کلیدی، تعداد زیادی بک لینک که ناگهان به سایت اضافه میشوند و … یک وبسایت اگر حتی ده بار به وبسایت شما لینک داده باشد، همگی آنها از دید juice به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته میشوند و تعداد آنها تأثیری در افزایش سئو نخواهد داشت. دانشجویان میتوانند به صورت قدم به قدم ویدیو ها را دنبال کرده و لینک سازی حرفه ای و رایگان انجام دهند. در این مرحله اگر تخصص کافی ندارید، می توانید از افرادی که به صورت حرفه ای با خرید دامنه و هاست، اتصال سایت به سرچ کنسول و… به زبان ساده و عامیانه هر اقدامی که در بیرون از سایت برای بهبود وضعیت سئو و بالابردن رتبه سایت در نتایج گوگل انجام می گیرد سئو خارجی یا Off Page Seo گفته می شود.

آن دفترچه ای که باهم برای بهبود رتبه سایت خود در نظر گرفته بودیم را بردارید و یک صفحه از آن را به بررسی رقبا و احتمالاً میتوان گفت دوستان آینده شما اختصاص دهید و در این صفحه بعضی از سایت هایی که در فکر خود می بینید میتوانید در آینده نه چندان دور با آنها همکاری کنید را یادداشت کنید برای هر یک از آنها استراتژی مناسبی را در نظر بگیرید از قدیم گفته اند که هر انسانی یک راهی برای نفوذ دارد و در آینده نه چندان دور خواهید دید که از طریق همین افرادی که در لیست خود اضافه کرده اید می توانید فرایند بک لینک سازی را به راحتی و بدون هیچ هزینه ای جلو ببرید. بک لینک PBN یا Private Blog Network به روش از ساخت بک لینک گفته می شود که در طی آن مجموعه ای از وبلاگ ها و سایت ها با هدف ایجاد ساخت بک لینک برای سایت اصلی ایجاد می شود.

برای تشخیص اینکه یک سایت قابل اعتماد است یا خیر موتورهای جستجو مجموعه ای از سایت ها را بعنوان سایت هایی که هسته و مرکز اعتماد هستند انتخاب می کنند. به کمک اکانت الکسا، می توانید به سرعت مجموعه ای از سایت های موجود در هر صنعت را با مراجعه به ابزار Audience Overlap پیدا کنید. تولید محتوای به روز و مرتبط با حوزه تخصصی شما، سایت شما را به مرجعی برای بازدیدکنندگان تبدیل میکند و باعث میشود به شما لینک بدهند. با اینکه گوگل مدام در حال تغییر و بهبود الگوریتمهای خود است ولی همچنان بکلینک یکی از فاکتورهای مهم در رتبهبندی محسوب میشود. در صورت استفاده از سئو سیاه، شاید برای مدت کوتاهی رتبه سایت تان را افزایش دهید اما طولی نخواهد کشید که گوگل متوجه تقلب شما میشود و شما را پنالتی میکند. من با 7 میلیون تومان توانستم به موفقیت های زیادی دست پیدا کنم ، اما من این مقدار را با زحمت زیاد و به صورت منصفانه سرمایه گذاری کردم. کردهاند. میتوانید به راحتی این موارد رو پیدا و بعد از تشکر بابت این موضوع، از آنها بخواهید که به شما لینک بدهند. بنابراین با کنترل موارد موثر در بهبود سئو، دنبال کردن مباحث مهم آموزش سئو، آپدیت مطالب، تبادل ارگانیک لینک و استفاده از ابزارهای تحلیلی و انالیز مداوم سایتتان، برای رسیدن به رتبه یک گوگل تلاش کنید.

موضوع وبسایت و لینک به صفحه مقصد لینک و وبسایت شما مرتبط باشد. صفحه لینک ساخته شده، دارای لینکهای خروجی فراوانی است. لینکهای خروجی از یک وبسایت میتواند بر اساس نوع لینکدهی، شامل انواع مختلفی باشد. همانقدر که یک لینک خوب و با کیفیت، از یک وبسایت مرتبط و معتبر، میتواند موجب رشد وبسایت شما شود؛ لینکهای بد، در جای نامناسب و بیربط، میتوانند موجب افت رتبه و اسیب دیدن اعتبار وبسایت شما گردند. اما جالب است بدانید این شبکهها میتوانند محیط مناسبی برای بهبود سئو خارجی وبسایت شما هم باشند. از بین شبکه های اجتماعی توییتر، فیس بوک، پینترست، لینکدین و گوگل پلاس بیشترین تاثیر در سئو خارجی را دارند. معیار مشخصی برای تعیین حداقل زمان مناسب جهت نتیجه دهی سئو سایت وجود ندارد؛ اما آنچه مسلم است که قدمت سایت شما تاثیر زیادی بر روی رتبه وب سایت تان دارد و حداقل زمان لازم را برای ایندکس شدن در گوگل، ۳ ماه در نظر بگیرید.

این لینکها در ظاهر تفاوتی با یکدیگر ندارند؛ اما هرکدام از انواع آنها، حاوی پیام مشخصی برای موتور جستجو هستند. بهطور خلاصه یک لینک خوب ویژگیهای مشخصی دارد. مهم ترین فاکتور سئو خارجی لینک بیلدینگ است. حتما پیش از این نام سئو کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه را شنیدهاید. سئوی کلاه خاکستری به معنای این است که شما در کنار تولیدات باکیفیت، از طریق برقراری ارتباط، درخواست و… نکته مهم در سئو کلاه خاکستری این است که خودمان اقدام کنیم و دست به کار شویم! در نتیجه این لینکها معمولا از نظر سئو، ارزش بسیار کمتری نسبت به لینکهای follow دارند. با این وجود بسیاری از متخصصان مطرح سئو، معتقد هستند که وجود این سوشال سیگنالها برای گوگل نشانه فعالیت وبسایت شما در شبکههای اجتماعی است؛ و در نتیجه یکی از فاکتورهای موثر در رتبهبندی صفحات وبسایت در نتایج جستجو خواهد بود. این کار در این روزها بسیار متداول شده است؛ اما این در حالی است که شما می توانید با هزینه بسیار کمتر خود مسئولیت سئو وب سایت تان را بر عهده بگیرید. دیگر مواردی است که در زمینه سئو خارجی باید مورد توجه قرار بگیرد. در لینک بیلدینگ توجه به طبیعی رفتار کردن حرف اول را میزند.

شایان ذکر است در طراحی سایت اگر در موارد فوق لینک شما Nofollow باشد، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواهد دید.اما این را در نظر داشته باشید که موتورهای جستجو به خوبی ارتباط میان وب سایت شما و کلمات کلیدی و عبارت کلیدی منتخب شما را تشخیص داده و از این طریق توسط لینک های با ارزش و مرتبط با پیج رنک بالایی که به شما پیوند می شوند،حمایت خواهید شد. نکتهای که درباره سئو وجود دارد آن است که سئو بسیار جامع است و باید سئو داخلی و خارجی را همزمان و در پیوند با همدیگر پیش ببرید. بهتر است در آموزش سئو سختگیر باشید و به دنبال راههای مطمئن بروید. بهتر است بدانید بهینه سازی سایت فرایندی زمان بر است و شما باید از ابتدای ایجاد وب سایت، به فکر بهبود آن باشید؛ بنابراین به دنبال نتیجهگیری کوتاه مدت از طریق بلک سئو نباشید. باید در نظر داشته باشید که بدون رقیب نیستید و همواره رقبایتان خواهان کسب جایگاهی بهتر از شما هستند. در وبسایتهایی بدون ارتباط معنایی با وبسایت شما تولید شدهاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *