تسمه تایم سیتروئن c5

خرید تسمه تایم سیتروئن C5

برای سلامتی موتور و اینکه انتقال نیرو به درستی صورت پذیرد قطعات مختلفی در موتور درگیر هستند. یکی از این قطعات تسمه تایم میباشد که به آن تسمه تایمینگ هم میگویند. اهمیت این قطعه به قدری بالاست که در صورت نصب اشتباه یا جنس بی کیفیت باعث پاره شدن و آسیب رسیدن به موتور خودرو میشود. برای جلوگیری از بروز این دسته مشکلات باید نسبت به زمان تعویض این قطعه هوشیار باشیم تا این گونه مشکلات بوجود نیایند.

قیمت تسمه تایم سیتروئن C5

جای نگرانی نیست زیرا که فروشگاه تسمه تایم و تسمه دینام سنترال بلت اجناس با کیفیت را وارد کرده و با قیمتی بسیار رقابتی و با حاشیه سود پایین برای شرکت اقدام به عرضه مسقیم به مصرف کننده کرده است. لذا شما عزیزان میتوانید با خیال آسوده قیمت تسمه تایم سیتروئن C5 را از این مجموعه جویا شوید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید.

زمان تعویض تسمه تایم سیتروئن C5

باید توجه داشت تسمه تایم به درستی در جای مناسب خود قرار بگیرد. چرا که اگر تسمه تایم به اندازه چند دندانه اشتباه نصب شده باشد. می تواند به کارکرد سیستم انتقال نیرو خودرو آسیب بزند و باعث از کار افتادن آن میشود. جالب بدانید پاره شدن سیتروئن C5 فقط باعث خاموشی موتور میشود و به بخش های دیگر موتور هیچ آسیبی نمی زند. ولی در بعضی از خودرو های دیگر مثل سمند و پژو اگر تسمه تایم پاره شود باعث کج شدن سوپاپ ها و خراب شدن قطعات سرسیلندر خودرو میشود.

ولی اگر برایتان سوال است که زمان تعویض تسمه تایم سیتروئن C5 چه زمانی می باشد؟ باید در جوابتان گفت اگر در کارکرد خودرو اختلالی دیدید، مثلا دود کردن بیش اندازه اگزوز، استارت نخوردن خودرو، حتی شنیدن صداهای ناهنجار در موتور و…باید تسمه تایم را عوض کرد. ولی باید بدانید که هر کدام از شرکت های سازنده خودرو برای تعویض تسمه تایم، مسافتی را مشخص کرده اند. که این امر بین 40 تا 160 هزار کیلومتر میباشد که این نظریه در مورد زمان تعویض تسمه تایم سیتروئن C5 هم صدق میکند چرا که برای آن مسافت دقیقی بر خلاف خیلی از ماشین های دیگر گفته نشده و بهترین زمان برای تعویض تسمه تایم سیتروئن C5 چک کردن بخش های مختلف موتور خودرو حداقل بعد از 40 هزار کیلومتر کارکردن میباشد.

https://centralbelt.ir/product-category/tasme-time/time-khodro-khareji/sitroenc5/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *