رایج ترین ماهی طلا بیماری ها و درمان

[ad_1]

ماهی قرمز مستعد ابتلا به بیماری و پس از آلوده می تواند تا حد زیادی عمر کوتاه. شایع ترین دلایل ماهی قرمز بیمار هستند اگر مخزن ماهی ها کثیف است به علت ضعیف تصفیه آب و اکسیژن خیلی کم و درجه حرارت هستند یا بیش از حد گرم یا خیلی سرد و نادرست تغذیه می کند. پیشگیری و تشخیص زودرس کلید است برای کمک به اطمینان از سالم, ماهی قرمز.

Ich (Ick, Ichtyopthirius آب شیرین White Spot Disease)

علائم: بدن و/یا باله های تحت پوشش با نقطه های سفید و سریع gill حرکات ممکن است متوجه شود و در مراحل بعد.

من یکی از شایع تر بیماری های ماهی قرمز و اگر درمان نشود می تواند کشنده باشد به ماهی خود را. درمان می تواند بسیاری از روز برای درمان آن باید به درمان بی درنگ پس از Ich بسیار contageous.

این بیماری آسان است برای شناسایی. نقطه های سفید کوچک هستند و گاهی اوقات متعدد حدود یک میلیمتر در اندازه. آنها ساده ترین راه برای دیدن در ماهی شفاف باله. زمانی که در ماهی داروها را بدون تاثیر در Ich. به عنوان انگل رشد می کند, اما از آن خواهد شد در نهایت رها کردن ماهی برای تولید مثل. در پایین مخزن آن را به صورت یک کیست (همچنین مقاوم به داروها) و به زودی تخم به صدها کودک انگل که به دنبال یک میزبان جدید حیوانات. این روند تضعیف ماهی و برگ سوراخ در بدن ماهی. بد مبتلا ماهی به احتمال زیاد صفحه نمایش سریع gill حرکات.

درمان: دامپزشک خود تماس بگیرید و یا به فروشگاه حیوان خانگی برای آموزش بیشتر. چندین موثر داروها در دسترس هستند. عاقلانه است که برای درمان خود را از مخزن اصلی به منظور اطمینان حاصل شود که شما با موفقیت حذف همه آثار از انگل از آن (اگر چه آن ممکن است به نفع همچنین حرکت به شدت مبتلا ماهی به تانک قرنطینه). ترک فیلتر در حال اجرا اما حذف هر گونه کربن فعال به دلیل این ماده طول می کشد پزشکی خارج از آب است.

دم یا Fin Rot

علائم: Fin rot یک اصطلاح کلی برای نکروزه از دست دادن بافت باله در نتیجه تقسیم و یا پاره پاره باله. آن است که معمولا لبه باله است که حمله اگر چه گاهی اوقات یک سوراخ ممکن است در وسط fin. ظاهر fin rot می تواند متفاوت باشد بین متمایز نیم دایره “نیش” شکل و یک “خرد” اثر.

تقریبا در همه موارد ناشی از استرس و ترس و یا فقیر شرایط محیطی. Fin rot است که اغلب یکی از اولین نشانه هایی است که یک ماهی قرمز بیماری مشکل وجود دارد و همه موارد باید بررسی برای تعیین علت زمینه ای است.

درمان: شما اول باید شناسایی و پرداختن به علت استرس این می تواند به علت یک بیماری ماهی مانند انگل ازدحام بیش از حد پایین سطح اکسیژن قلدری و یا کیفیت آب فقیر. اگر زود از بین بردن عوامل استرس زا ممکن است کافی است.

داروهای مورد استفاده برای درمان این علائم شامل Melafix, Maracyn نمک آنتی بیوتیک ها به عنوان آخرین مراجعه (مانند تتراسیکلین یا Sulfa-بر اساس محصولات) پراکسید هیدروژن و یا اعمال شده به منطقه (بسیار مراقب باشید که این را لمس نمی کند و آبشش از آنجا که این می تواند کشنده باشد).

قارچ

علائم: خاکستری یا خاکستری-سفید تافتز از کرکی مواد پوشش مناطق از بدن ماهی گاهی اوقات پوشش تقریبا تمام ماهی را پوست است.

هنگامی که قارچ مشکوک است وجود دارد می تواند به چند علت ممکن است. همه تا حدودی مشابه هستند در ظاهر و شامل رایج قارچ, قارچ دهان و بدن قارچ.

قارچ به طور معمول نشان می دهد مشکل دیگری وجود دارد که ضعیف ماهی قرمز. برخی از امکانات عبارتند از انگل ها و یا حتی آسیب به علت تخم ریزی و یا به دلیل برخورد با یک مخزن دکوراسیون. هر ثانویه دلیل آن را باید یافت می شود و در نظر گرفته شود که این ماهی است که برای درمان قارچ.

درمان: بهبود شرایط آب و درمان بی درنگ. استاندارد داروهای ضد قارچ مانند متيلن بلو معمولا بسیار موثر است اما ممکن است بر تصفیه و کیفیت آب. زمانی که این بیماری رخ می دهد بر روی زخم های باز آکواریوم نمک با دوز 1-3g/لیتر می تواند کمک به کاهش نمک از دست دادن.

یبوست

علامت: ماهی قرمز است که با داشتن مشکل عبور مدفوع و یا به طور مداوم انتهایی پشت ماهی است. این است که اغلب ناشی از یک رژیم غذایی بدون تنوع به اندازه کافی و یا با تغذیه بیش از حد بسیاری از غذاهای نشاسته ای.

درمان: این مشکل به راحتی حل شد با تغییر در رژیم غذایی با تنوع بیشتر و علوفه. برخی از پیشنهادات عبارتند از غذاهای زنده و نخود فرنگی و اسفناج و tubifex کرم ها. فریبنده ماهی به یک دانه نمک فرنگی اصل است همچنین گفته می شود مفید است.

آن نیز توصیه می شود که خشک مواد غذایی ماهی در آب خیس تا زمانی که نرم است قبل از غذا خوردن. این کمک می کند تا در هضم غذا و نیز کاهش احتمال یبوست است.

استسقاء

علائم: استسقاء است یک عفونت باکتریایی است که می تواند ماهی قرمز از داخل و باعث می شود که تعادل به چوب از ماهی قرمز بدن. استسقاء می تواند ناشی از یک عفونت باکتریایی است که باعث نارسایی کلیه در ماهی های قرمز. مشکل این است که در زمانی که شما دیدن علائم استسقاء در ماهی های قرمز خود صدمه به کلیه ها در حال حاضر انجام شده است.

درمان: اصلی دفاع برای استسقاء است برای نگه داشتن ماهی قرمز انگل رایگان, که کاهش احتمال عفونت های باکتریایی که به نوبه خود به کاهش احتمال نارسایی کلیه. طیف گسترده ای ضد باکتری درمان است بهترین گزینه در اکثر موارد.

پاپ چشم

علائم: ماهی چشم چوب غیر منتظره. این مهم است که متوجه باشید که برخی از انواع ماهی های قرمز چشم که به طور طبیعی بیرون مثل مور آسمانی و آب حباب چشم. با نوجوانان آن است که ممکن است چشم خود را در حال توسعه به بزرگسالان خود را پیکربندی. گاهی اوقات یک ماهی نمی خواهد چشم تلسکوپی تا زمانی که دو سال سن.

پاپ چشم, اما, این یک بیماری است که باعث می شود یک ماهی چشم به بیرون و دور از ماهی سر خود را در یک روش غیر معمول است. پاپ چشم است که معمولا ناشی از septicemia یا سل.

شنا مثانه اختلال

علائم: یک ماهی قرمز با شنا مثانه اختلال به صورت دوره ای شناور در کنار آن بر روی سطح آب و یا شنا در کنار آن یک معامله بزرگ است. معمولا آن را تنها خواهد شد به صورت دوره ای با ماهی گاهی اوقات قادر به شنا کردن به طور معمول. اگر یک ماهی نهفته است در کنار آن در سطح آب بدون حرکت در تمام حتی پس از دست زدن به آن را نشان می دهد ممکن است منجر به مرگ یک مشکل کلیوی که فانتزی ماهی قرمز مستعد ابتلا به.

درمان: تضعیف ماهی قرمز شنا ورزیدن به سطح به خورد کردن مواد غذایی با خیساندن پوسته پوسته شدن مواد غذایی قبل از تغذیه به طوری که آن را غرق خواهد شد پایین تر در آب تا ماهی قرمز نمی خواهد مصرف به عنوان مقدار هوا. همچنین این مواد غذایی کمتر خواهد بود خشک و به جای گرفتن در رطوبت در دستگاه گوارش و تورم بالا باعث انسداد غذا خواهد بود moister و به راحتی قابل هضم است. افزایش گیاهی محتوا در ماهی های قرمز را در رژیم غذایی نیز ممکن است کمک کند و همچنین علاوه بر این از آکواریوم نمک به آب است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *