ریزش شدید بورس؛ عقب‌گرد شاخص کل به کانال ۱/۳ میلیون

ریزش شدید بورس؛ عقب‌گرد شاخص کل به کانال ۱/۳ میلیون

[ad_1]

در حالی که سیگنال‌ها برای بازار سهام مثبت بود اما با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در نمادهای شاخص‌ساز از جمله گروه‌های فلزات اساسی، پتروشیمی و خودرویی باعث ریزش ۱٫۷۵ درصدی شاخص کل شد.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، نزدیک شدن به انتخابات آمریکا باعث شده است جو هیجانی بازار سهام بیشتر شود و از طرفی نیز نوسان قیمت دلار و زمزمه‌های افزایش سود بانکی روند بازار سهام را نوسانی کرده است.

در جریان معاملات امروز بازار سهام اکثر نمادهای شاخص‌ساز و بنیادین روندی نزولی داشتند و شاخص کل تحت تاثیر این نمادها بیش از 1.5 درصد ریزش کرد و به یک میلیون و 387 هزار واحد رسید.

در جریان معاملات امروز شاخص هم‌وزن نیز بیش از نیم درصد ریزش کرد و این نشان از برتری صف‌های فروش در کلیت بازار سهام است.

به نظر می‌رسد روند بازار سهام تا انتخابات آمریکا روندی نوسانی داشته باشد و این روند با نزدیک‌تر شدن به انتخابات آمریکا تشدید می‌شود، اما از طرفی هم نزول شاخص کل بازار سهام امروز با افت قیمت فلزات جهای و همچنین نفت همراه بود.

نمادهای فولاد، فملی و شپنا نمادهایی بودند که بیشتری تاثیر منفی بر بازار سهام را داشتند و نمادهای خودرویی نیز در جریان معاملات امروز بازار سهام روندی به شدت نزولی دارند.

با قیمت دلار حدود 30 هزار تومانی، ریزش شاخص کل بازار سهام به کانال یک میلیون و 300 هزار واحد منطقی نیست و سهم‌های بازار سهام با دلار زیر 20 هزار تومان معامله می‌شوند و برای همین موضوع باید تا انتخابات آمریکا و تثبیت شدن قیمت دلار منتظر ماند.

ریزش سنگین بورس؛ عقب‌گرد شاخص کل به کانال ۱/۳ میلیون

ریزش سنگین بورس؛ عقب‌گرد شاخص کل به کانال ۱/۳ میلیون

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *