سفید کوی

[ad_1]

آغاز فروتن

زمانی که ماهی کپور برای اولین بار معرفی شد به ژاپن برخی از 400 به 600 سال پیش وجود دارد تنها در مورد یک یا دو رنگ. از آن زمان ژاپنی ها تمرین هنر انتخابی پرورش و کشت koi fish به عنوان آنها پس از آن نامیده می شود به منظور به ثمر چشم نواز رنگ ها و الگوهای است که باید آنها را شناخته شده به عنوان کارشناسی ارشد در هنر و صنعت خود. وجود دارد بیش از 15 رقم با یک نام خاص متصل به هر طوری که به تشخیص یک رنگ خاص یا ترکیبی از الگوی دیگران است. یکی از این سفید کوی.

شبح کوی

سفید خالص کوی همچنین به عنوان شناخته شده سفید ogon یا پلاتین ogon که در آن ogon به معنی یک تک رنگ بدون استراحت و یا پاشیده از دیگر سایه. اگر چه هیچ آمار رسمی حمایت از ریشه های سفید کوی اعتقاد بر این است که منشأ آنها از یک ماهی به نام “Hookazuki.” از وجود آنها می گویند صلیب پرورش منجر به آنچه که در حال حاضر بسیاری از انواع کوی. حتی امروز جدید کوی گونه ها هنوز هم در حال توسعه و برخی از آنها ملاقات با موفقیت مانند پروانه کوی و شبح Koi اگر چه بسیاری از اختلاف است که آنها واقعی هستند کوی.

پلاتین کوی

پلاتین کوی می تواند پرورش با Ginrin به طوری که مقیاس به تازگی birthed کوی را مانند الماس درخشان. به طور کامل درک روشنایی ضعیف تابیدن, مقیاس نیاز به بسیاری از بزرگ و به اندازه کافی برای یک ناظر قادر به دفعات مشاهده شده در هر یک. بیست و فلس گفته می شود تعدادی.

بیشتر گونه های

از کوی آمده با پاشیده قرمز و سیاه و زرد و نارنجی و آبی. دادن از این رنگ ها نیز می تواند متفاوت باشد. برخی از کوی دارای لکه های رنگی بر روی سر خود را و یا در underbellies; دیگران باید تمام ترکیب رنگ هنرمندانه پراکنده در سراسر بدن خود را. همه آنها طبقه بندی به گونه های خاص هر یک با توجه به الگوهای سرمایه گذاری و ترکیب رنگ. از همه این محبوب ترین Kohaku تنوع و یا سفید و کوی با رنگ قرمز نشانه گذاری. درخواست تجدید نظر خود را به بسیاری از ماهی کوی عاشقان آنقدر قوی است که آنها را تبدیل به سوژه نقاشی, مجسمه, پرده های نقش دار و دیگر آثار هنری است. سفید کوی اعتقاد بر این است موفق باشید به ارمغان بیاورد و می تواند به معنای پیشرفت در تنظیمات اجتماعی و یا موفقیت در کسب و کار. این Tancho Kohaku است که به خصوص مورد علاقه زیرا این کوی دارای یک پچ قرمز واقع در سر خود را در حالی که بقیه بدن سفید خالص. اثر حداقل قابل توجه است.

دشوار ماهی

یکی از مزایای بزرگ داشتن سفید کوی در حوضچه یا مخزن است که آنها سخت تر از معمولی ماهی زینتی. سفید کوی شناخته شده برای زنده ماندن درجه حرارت آب به عنوان کم به عنوان 4 درجه سانتیگراد و آنها می توانند تحمل آب کم کیفیت و سطح اکسیژن که آنها را تحمل گل آلود یا کثیف آب. که اگر کسی هم به طور منظم تمیز سفید کوی محیط زیست وجود دارد که هیچ چیز به نگرانی در مورد. یکی دیگر از چیز جالب این است که به دلیل رنگ آن حتی در تاریکی آب سفید کوی مطمئن است به ایستادگی کردن. خوب است به یاد داشته باشید هر چند که نگه داشتن سالم و شاد کوی مهم ترین چیز – حفظ سرزندگی از حوضچه یا مخزن اطمینان حاصل شود که کوی خود را به کامل خود را از 30 سال!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *