شجره نامه گاهشمار کلارینت خانواده

[ad_1]

کلارینت خانواده برخی از رسا ترین ابزار در هر ارکستر, woodwind گروه یا گروه جاز. آنها را بسیار قابل تشخیص صدا پوشا تمام محدوده: کم و متوسط و بالا است. ما را به خود جلب صدای کلارینت زیرا صدای آنها خیلی ما را دوست. این “چوب شیرین بیان” آن را به عنوان یک بار بود به نام می توانند طیف گسترده ای از احساسات از جدی, شاد, همجنس باز, هیجان انگیز, شهوت انگیز, تاریک, عشق رویایی, یا سودا.

آغاز کلارینت خانواده
کلارینت اختراع شد نفسه اما در اصل وجود به عنوان قوم shawms. Shawms مورخ می تواند به 1400 و 1500's میلادی در فرانسه به عنوان “bombardes” یا “chalameux” و در آلمان به عنوان “pommern”. آنها کمی مخروطی حال باریک با مته سوراخ, 6 fingerholes باز کلید در داخل یک محافظ سیلندر برای انگشت کوچک و دو نی مثل ابوا. در اواخر 1600's مشهور woodwind ساز Johann Christian Denner از نورنبرگ تبدیل chalameux به کلارینت زمانی که او ساخته شده آنها را به شکل یک ابوا.

کلارینت شد اولین نی ابزار به یک استوانه در مقابل مخروطی با مته سوراخ و ساخته شده از چوب شمشاد. چوبی, لوله قطع شد به چند مفاصل با یک جداگانه بل. اوایل کلارینت نواخته میشد با نی به بعد با ریسمان و در برابر بازیکن's لب بالا است که اغلب تولید یک جیغ کشیدن صدا است. این بود 1831 در پاریس که نی روشن شد به لب پایین برای ارائه لذت بخش تر تن.

اول کلارینت در کلارینت خانواده تا به حال یک کلید در بالای مقابل سوراخ برای تولید یک 'و کلید دیگر در طرف مقابل برای ب' شدند و تن به تن در C. در 1720 Denner's پسر تغییر کلارینت با حرکت ب 'سوراخ به سمت بالا . با دریچه سوراخ در انتهای فوقانی سیلندر مقیاس اصول می تواند صدای یک 12th بالاتر است. سوراخ پوشیده شده بود توسط یک سخنران کلیدی است. هنگامی که کلید سوم اضافه شد, محدوده تمدید شد پایین نیمگام به آن را ممکن است به بازی بازی های گم شده ب. در طول این زمان دشوار بود به بازی در کلید های مختلف, بنابراین بدن از کلارینت به صورت تصادفی به 3 بخش به طوری که بازیکن می تواند با استفاده از تعویض مفاصل از طول های مختلف.

در 1750 چهارم (Ab Eb) و پنجم (F # C #) کلید اضافه شد و کلارینت شد دیگر فقط ابزار انفرادی اما در حال حاضر پذیرفته ارکستر. بیشتر اصلاحات آمد و در سال 1790 در هنگام ششم (C # G #) کلید اضافه شد و گلابی شکل در هر بشکه ناپدید شد. اگرچه مکانیک بهبود یافته با علاوه بر این از کلید وجود دارد ادامه داد: به طور مداوم با مشکلات, انگشت, درست embouchere و زیر و بمی صدا خیلی متفاوت کلارینت ساخته شده بودند برای بازی شدید کلید ها و تخت های arrow. در نهایت در سال 1809 Iwan مولر طراحی و توسعه نمونه اولیه از چه شد مدرن کلارینت Bb با 13 کلید. در سال 1817 این مدل بهبود یافته بود پس با استفاده از پد بیش از این غرق تن حفره و فلز شریان بند اختراع شد. در اواسط دهه 1800's نهایی تغییر عمده ساخته شده توسط اییسنت Eleanore Klose 'استفاده می شود که حلقه کلید مانند کسانی که بوهم تا به حال مورد استفاده برای فلوت را شست سیستم ساده تر.

باس کلارینت
اول باس کلارینت در کلارینت خانواده توسعه یافته بودند در سال 1772 توسط Giles بسیاری در پاریس. آنها به نام basse-لوله. آنها در کلید Bb C و A باید یک Eb کلید و یک اکتاو زیر کلارینت با توانایی span 3-1 / 2 اکتاو. بین 1772 و 1836 نوازندگان مختلف در کشورهای مختلف ساخته باس کلارینت از جمله آدولف ساکس در سال 1836. باس کلارینت است که در ظاهر شبیه به ساکسیفون است که در آن یک منحنی بل و سخنگوی متصل به یک منحنی گردن. تن خود را کامل و عمیق هستند و بیشتر محبوب در رایگان موسیقی جاز یا آوانگارد در مقابل موسیقی جاز.

کلارینت آلتو
در کلارینت خانواده کلارینت آلتو در کلید G وجود داشته و در سال 1792 شد و بعدها به تغییر کلید F Eb. هرگز آن را به دست آورد و نقش مهمی را در ارکستر بود اما به عنوان یک تنور کلارینت در گروههای نظامی از ساکسیفون بود و نه در وجود است. بهترین کیفیت آن بود که توانایی خود را برای پروژه صدا بسیار خوب است.

کنتر کلارینت
یکی دیگر از اعضای خانواده کلارینت بود Bb کنتر کلارینت که در وجود از سال 1800's. آنها یک اکتاو زیر کلارینت باس, یک تن غنی هستند و به راحتی دمیده. ترجمه از فرانسه ساخته تاشو مدل با یک مکانیزم که straddled دو لوله. آن بود مورد استفاده در ارکستر سمفونیک لندن.

دو باس کلارینت
بازی در دو اکتاو زیر کلارینت بم کلارینت یک تن که جامد است و کامل. ابتدا در سال 1808, نسخه های مختلف توسعه داده شد اما تا سال 1890 که در نهایت یکی از عالی ساخته شده بود توسط Fontaine-بسون از پاریس. حرکت نزولی این ابزار موسیقی است که آن را بسیار گران قیمت بود, پس از آن استفاده نمی شود بسیار است.

عموزاده به خانواده کلارینت
Basset شاخ
Basset شاخ شد برای اولین بار ساخته شده در سال 1770. آنها از چوب ساخته شده بود که تقسیم درازا و سپس دو نیمه شد گود خارج و سپس با چسب و با هم به شکل یک شکل هلالی. این پس از آن پوشش داده شده با چرم. در سال 1800 شاخ شکل تغییر بود که به شدت خم شده است و تقریبا زاویه راست. آن را تحت شکل دیگری تغییر چند سال بعد هنگامی که هاینریش Gresner در درسدن سعی کردم به آن را راست فرم به عنوان آن امروز است. Basset شاخ اساسا یک کلارینت آلتو اما با یک باریک با مته سوراخ دیواره نازک تر و چهار semitones زیر e پایین.

Contrabasset شاخ
Contrabasset شاخ توسعه یافته بودند در ابتدای 1800's توسط گئورگ Streitwolf در گوتینگن. آنها در کلید F و یک اکتاو زیر basset شاخ. از سال 1880's به 1900's برخی از نوازندگان سعی کردم به آنها تجدید نظر اما از آنها استفاده نمی شود و بسیار نادر است.

حتی اگر کلارینت شده است بسیار محبوب به خصوص در اوایل جاز سال نه هر کس می داند که آن را گرفته است زمان بسیار طولانی برای کلارینت خانواده به تکامل پس از آن در اوایل آغاز به عنوان یک shawm در 1400's. این است که بسیاری از اعضای خانواده که در حال منحصر به فرد در راه خود را و در عین حال بسیار شبیه به کلارینت, درست مثل هر انسانی اعضای خانواده. صدای کلارینت نیز توسعه یافته از یک تیز ناخوشایند صدا به یک تن که لذت بخش است و قطاری از یک طیف گسترده ای از احساسات و روح انسان. اگر شما می خواهم به دنبال علایق شما می توانید پیدا کردن حرفه ای طراحی کلارینت برای یک قیمت بسیار مناسب در http://www.djmusicstore.co .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *