علم خودرو, تمیز کردن محصولات

[ad_1]

در اکثر موارد شما می توانید تمیز کردن و محافظت از وسیله نقلیه خود را تنها با چند پایه, ماشین, تمیز کردن محصولات. در این مقاله شما یاد بگیرند که برخی از این علم در پشت خودرو جزئیات بنابراین شما می توانید تمیز کردن ماشین خود را به راه راست.

خاک را می توان آلی و غیر آلی و یا نفت. که's مهم است که بدانید. اگر شما می توانید شناسایی خاک you're برخورد با شما می توانید با استفاده از حق پاک است. هنگامی که شما با استفاده از صحیح تمیز کننده ترین لکه ها بیرون می آیند با سهولت.

نگاهی آلی خاک به عنوان مثال. آلی اساسا بدان معنی است که آن را حاوی کربن است. لکه ها در این گروه شامل پروتئین و چربی حیوانی و روغن بدن کپک قارچی و حشرات و باکتری ها و مدفوع. مثال کلاسیک این دسته از سیب زمینی سرخ کرده خود را سه سال, ریخته روی صندلی عقب. که's آلی خاک لکه.

غیر آلی خاک ندارد مولکول های کربن. اغلب ما در پیدا کردن این لکه ها بر روی سطح خارجی خودرو. یک مثال خوب است که بسیار بیشتر از ما از زمان به زمان در حال لکه آب از مواد معدنی است. باران اسیدی نقاط این دسته قرار می گیرند به عنوان به خوبی.

در نهایت ما به نفت است. این خاک آمده از مواد است که شامل نمی شود و یا نمی توان با آب مخلوط. روغن موتور گریس و جاده تار رایج ترین و نفت و خاک. توجه داشته باشید که جویدن آدامس نیز نفت و خاک است.

در حال حاضر که شما آگاه هستند از این سه نوع از لکه های ما می توانید شروع به بحث در مورد پاک کننده. اجازه بدهید به شما بگویم وجود دارد مقدار زیادی از آنها. متاسفانه هیچ کس تا اختراع درست همه منظوره خودرو پاک کن. با توجه به بسیاری از سطوح مختلف و خاک, خودرو, پاک کننده مخلوط پیچیده ای از مواد شیمیایی مخلوط برای یک نوع خاص از روی سطح و یا خاک. شایع ترین مواد شیمیایی مورد استفاده شامل سورفاکتانت, حلال, خیس, عوامل saponifiers و شلاتور.

صابون و مواد پاک کننده ساخته شده با استفاده از سورفکتانت. آن's یک عامل است که دارای دو ترکیبات. یک مولکول جذب خاک خود را در حالی که دیگر عاشق آب است. این ترکیب است که's جذب آب hydrophile. آن کار این است که فراگیر خاک است. خاک جذب عامل hydrophobe. هدف آن است که برای شکستن خاک به طوری که hydrophile می توانید آن را دریافت کنید و آن را شناور دور.

همه پاک کننده نیازهای یک حلال از یک نوع و یا دیگری به انحلال خاک و حمل آن به دور است. برخی از حلال ها از جمله ارواح معدنی کار در نفت و خاک و ممکن است لازم باشد در سطوح آسیب دیده توسط آب. آیا می دانید که شایع ترین حلال مورد استفاده در تصفیه آب است?

صحبت از هر گونه راه حل است که یک پایه آب و یا مخلوط با آب دارای pH سطح. اصطلاح pH صرفا اندازه گیری رابطه بین یون هیدروژن و یون های هیدروکسیل. هنگامی که شما بیشتر یون های هیدروژن از یونهای هیدروکسیل که's اسید. اگر شما بیشتر از یونهای هیدروکسیل از یون های هیدروژن آن's قلیایی. دانستن این مهم است زیرا هر جارو که می افتد در انتهای pH مقیاس می تواند آسیب های جدی.

مقیاس pH اجرا می شود از 0 تا 14 است. نیمه پایین تر از این مقیاس نشان دهنده اسید و نیمه بالایی نشان دهنده مواد قلیایی. به عنوان شما ممکن است حدس زده اند آب خنثی است و دارای pH 7.0.

اگر شما می دانید pH از یک تمیز کننده شما می دانید که در آن شما می توانید از آن استفاده کنید. فرش شامپو باید pH حدود 8 یا 9 در حالی که همه منظوره چرخ تمیز کننده باید بین 12 و 14. سعی کنید با استفاده از یک پاک کننده ساخته شده برای چرخ بر روی ماشین خود را's پارچه و فرش را بسیار بزرگ ظروف سرباز یا مسافر.

حالا که شما می دانید اصول اولیه شما بهتر می تواند درک که چرا بسیاری از محصولات شوینده ماشین و خودرو جزئیات منابع. وسیله نقلیه خود را تا به بسیاری از سطوح مختلف و متفاوت دارند تمیز کردن مورد نیاز است. شما می توانید اجتناب از استفاده از پاک کننده های خشن با استفاده از حفاظت. موم بیرونی چندین بار در هر سال و محافظت از کشور با محصولات مناسب. برای نهایی در حفاظت با استفاده از یک ماشین در فضای باز پوشش و یا یک خودرو ضد آب پوشش زمانی که شما پارک خارج است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *