ماهی جان – علل و راه حل

[ad_1]

برای یک برکه یا دریاچه مالک هیچ چیز وحشتناک تر از داشتن ناگهانی انقراض از زندگی آبزیان-در غیر این صورت شناخته شده به عنوان یک ماهی کشتن.

ماهی جان آمده در بسیاری از اشکال و فرم ها-گاهی اوقات ماهی بزرگ مرگ گاهی ماهی های کوچک می میرند و بار دیگر همه ماهی ها با همان مرگ. برخی از ماهی ها را می کشد محدود به یک حساس گونه از ماهی و دیگران تبعیض قائل نیست و بر تمام ماهی ها (از جمله بزرگ بازی ماهی به شما در حفظ و ماهیگیری).

یک ماهی کشتن می تواند به عنوان کوچک به عنوان 10-20 ماهی و یا به عنوان بزرگ به عنوان 10-20,000-و هنگامی که ماهی شروع به آن را به طور کلی بیش از حد دیر به اصلاح این وضعیت است. تنها راه برای خنثی کردن ماهی کشتن پدیده پیشگیری است. قبل از ما می تواند جلوگیری از ماهی جان ما باید درک شش ممکن است علل آنها:

1. اکسیژن تخلیه

اکسیژن تخلیه است, شایع ترین علت از ماهی را می کشد. اکسیژن باید در آب برای ماهی ها برای نفس کشیدن-یک سطح اکسیژن از 4-5 قسمت در میلیون است توصیه می شود برای ماهی سالم.

هنگامی که سطح اکسیژن شیب به پایین 2-3ppm, ماهی, تبدیل تاکید کرد. شنا کردن ماهی در نزدیکی سطح, گاهی اوقات gulping هوا است یک علامت شایع این مرحله است.

ماهی های بزرگ هستند که برای اولین بار به مرگ در یک اکسیژن تخلیه کشتن ماهی توسط ماهی های کوچکتر. ماهی جان از این نوع اغلب اتفاق می افتد یک شبه و یا در صبح زود-و به طور معمول رخ می دهد در عرض چند ساعت.

2. کارخانه های بزرگ و یا جلبک مرگ خاموش

هنگامی که بدن از آب مملو از گیاهان و جلبک ها به طور ناگهانی دریافت کمتر نور خورشید و یا دریافت algaecides و علف کش بزرگ مرگ آف می تواند رخ دهد. در نتیجه پوسیدگی ماده فتیله اکسیژن از آب خفه کننده ماهی خود را.

به عنوان یک قاعده کلی اگر استخر شما بیش از 20 درصد پوشش از جلبک یا سطح گیاهان و جلوگیری از algaecides و علف کش ها و دریافت اکسیژن به آب به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است (رجوع کنید به راه حل).

3. گردش مالی

آب راکد تمایل به مهاجرت به لایه مجزا مانند یک لایه کیک است. ماهی به طور معمول اقامت در لایه های نزدیک به سطح که در آن آنها لذت بردن از آب گرم و بالاتر اکسیژن محلول.

این لایه در پایین است مثل یک ماهی بدون مرد-زمین آن را به عنوان به طور کلی سرد است کم یا بدون اکسیژن و با جمع آوری گازهای سمی که به دام افتاده توسط لایه تفاوت.

در بهار و پاییز (و گاهی اوقات بیشتر اگر شرایط آب و هوایی مناسب می باشد) این لایه های مخلوط, مکیدن تمام اکسیژن از آب و معرفی گازهای سمی برای ماهی. اگر به اندازه کافی شدید گردش مالی به راحتی می تواند به علت یک جرم کشتن ماهی.

4. سطح یخ

هنگامی که سطح انجماد, یخ عمل می کند درست مانند اختلاف درجه حرارت ذکر شده در 3. گازهای سمی برای ماهی ساخت و گاهی اوقات می تواند به از بین بردن کل جمعیت.

5. سموم و مواد شیمیایی

اگر آفت کش ها و یا دیگر مواد شیمیایی مضر به اجرا استخر شما می توانید آن را بدیهی است که یک آسیب رساندن تاثیر بر روی هر زندگی در آن است.

گاهی اوقات استفاده از علف کش ها و یا algaecides می تواند منجر به کشته شدن ماهی به عنوان مواد شیمیایی کشنده است برای همه نوع از زندگی آبزیان است.

6. بیماری

بیماری همه اشکال زندگی در برخی از نقطه یا دیگری آن را سخت برای جلوگیری از. علائم و نشانه های بیماری, اما اغلب کمتر شدید از بسیاری از ماهی را می کشد و به تدریج اتفاق می افتد در طول زمان (به جای طی چند ساعت مانند یک ماهی معمولی کشتن).

بیماری به طور کلی تاثیر می گذارد تنها یک گونه از ماهی ها به ندرت کشتن همه آنها را و به ندرت انجام آنها رخ می دهد در یک توده ماهی-کشتن مقیاس.

راه حل

اضافه کردن اکسیژن به آب نگه داشتن آب تازه و ماهی مبارک

ترکیب لایه ها به گسترش زیستگاه ماهی و شکستن گازهای سمی

جلوگیری از بیش از حد جلبک از مصرف بیش از و فتیلهسازی کردن اکسیژن

اجتناب از استفاده از مواد شیمیایی که می تواند آسیب برساند ماهی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *