ماهی/صدف ما طبخ – خرچنگ

[ad_1]

خرچنگ

خرچنگ یکی از خوشمزه ترین و باارزش صدف یافت امروز در غذاهای دریایی ایران ، آنها در بر داشت در آب شور در تمام نقاط جهان و آنها محدوده اندازه از بزرگ چیتی آمریکای شمالی خرچنگ به برخی از کوچکتر خاردار خرچنگ دریایی است که پنجه. همه خرچنگ دریایی دارای 5 جفت از پاها و پوسته بیرونی که آنها ریخته یا molt, چند بار در طول زندگی خود را که آنها را قادر به رشد است. بزرگترین خرچنگ آمریکایی شناخته شده در صدر مقیاس در حدود 44 پوند است. آنها با رشد آهسته و اعتقاد بر این است که آنها دارای عمر بیش از 100 سال است. خرچنگ دریایی ریختن پوسته خود را حدود 20 بار در اولین 5-8 سال و یک یا دو بار در سال پس از آن. این به این دلیل است که آن سخت است برای تعیین سن واقعی از یک خرچنگ. آنها صرف بیشتر از زندگی خود را در راه رفتن اما باید توانایی به حرکت به عقب با یک سویفت حلقه از دم. آنها می توانند این کار در سرعت حدود 11 مایل در ساعت است. وجود دارد دو گروه اساسی از خرچنگ دریایی چنگال دار و خاردار خرچنگ دریایی. آمریکا خرچنگ است که همچنین به عنوان شناخته شده شمال یا مین خرچنگ درست است خرچنگ و خرچنگ خاردار است که به فروش می رسد به عنوان خرچنگ است که در واقع یک گونه متفاوت است. زن خرچنگ در نظر گرفته شده توسط بسیاری به عنوان بهترین ، آنها را می توان توسط چرمی باله های زیرین که در آن بدن گوشت دم. مرد همان باله, اما آنها بسیار استخوانی.

مشترک و یا مین خرچنگ

مشترک خرچنگ محبوب ترین و تنها درست خرچنگ موجود در ایالات متحده خواهد شد. همچنین به عنوان شناخته شده شمال آمریکا یا مین خرچنگ مشترک خرچنگ در آب سرد اقیانوس اطلس شمالی از کانادا به کارولینای شمالی. آن طور متوسط حدود 2 -4 پوند و 9-15 اینچ در طول و اما آن شناخته شده است برای رسیدن به 3 و نیم پا و 44 پوند است. این محدوده از رنگ زرد یا قهوه ای مایل به قرمز به رنگ آبی مایل به سبز که زنده و تبدیل به رنگ قرمز روشن با سفید گوشت که پخته شده. مشترک خرچنگ دارای 5 جفت از پاها با جلو 3 جفت داشتن پنجه. جلو جفت پنجه های بسیار بزرگ است و استفاده می شود برای خرد کردن و برش مواد غذایی خود را که در آن دوم و سوم جفت بسیار کوچک است. مشترک خرچنگ در نظر گرفته شده توسط بسیاری به عنوان بهترین مزه از گونه های مختلف است. این lobsterette و langostino مشابه در شکل و طعم و مزه به مشترک خرچنگ, اما آنها خیلی کوچکتر و در حدود 3 اینچ و تنها دم خورده.

خرچنگ خاردار

این خرچنگ خاردار, همچنین شناخته شده به عنوان آب گرم یا سنگ خرچنگ دراز برآمدگی است که استفاده از آنها برای حفاظت و عدم پنجه بزرگ از ویژگی های مشترک خرچنگ. این خرچنگ خاردار باارزش است آن دم گوشت که شامل حدود 1/3 از کل آن وزن است. اکثر منجمد دم گرفته شده از خرچنگ خاردار. آنها به بازار عرضه شده تحت مختلف 2 نوع آب گرم و آب سرد است. آب گرم دم می آیند بیشتر از برزیل و کارائیب است. کارائیب خاردار خرچنگ شایع ترین آب گرم دم موجود در ایالات متحده است. آب سرد دم می آیند بیشتر از استرالیا و نیوزیلند و آفریقای جنوبی با استرالیا که بزرگترین تولید کننده. این خرچنگ خاردار دارای یک پوسته صاف که معمولا قهوه ای-سبز با زرد یا لکه های سفید در اولین بخش از دم. آب سرد دم نمی خواهد که این نقاط است. اگر از وجود آنها یک پوسته صاف و فاقد لکه و تغییر رنگ از قرمز تیره تا نارنجی و قهوه ای است. مانند مشترک خرچنگ پوسته تبدیل به رنگ قرمز روشن زمانی که پخته شده و گوشت نوبت سفید مات.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *