ماهی Mycobacteriosis یا ماهی سل

[ad_1]

هدر رفتن بیماری و ماهی های سل (Mycobacteriosis)

علائم بالینی

توبرکلوزی تمایل به علت عفونت های سیستمیک است که ممکن است آشکار خود را به عنوان ضایعات پوستی و کاهش وزن با وجود اینکه به خوبی تغذیه.

شایع ترین باکتری گونه عبارتند از: مايکوباکتريوم marinum, مايکوباکتريوم fortuitum & مايکوباکتريوم platypoecilus. ماهی های مبتلا به این عفونت مزمن و تمایل به توسعه گرانولومايی ندول طول اندام های داخلی و گاهی اوقات بر روی پوست است. این منجر به انواع ارگان های مرتبط با نشانه هایی مانند: inappetence, هدر رفتن, آسیت, از دست دادن رنگ exophthalmia از دست دادن مقیاس های نخاعی و ناهنجاری از دست دادن تعادل و بی توجه رفتار finrot و خارجی زخم از بدن است. آبسه پوست است که به نظر می رسد به فوران/سرچشمه از زیر می تواند رخ دهد.

تشخیص

آزمایشی تشخيص بر اساس علائم بالینی. متاسفانه تشخیص قطعی تنها می توان از طریق کالبد گشايی.

در کالبد گشايی ممکن است گسترده گرانولومايی خاکستری-زرد ندول در بسیاری از ارگان ها (به خصوص کبد و کلیه و طحال). Acid-fast افزايش می تواند visualised با استفاده از روي لکه ها از روی حرارت خشک لام و یا در بافت شناسی.

عوامل خطر

• حامل ماهی

• فقیر مخزن بهداشت

• ازدحام

• آدم خواری ماهی آلوده

درمان

توبرکلوزی تمایل به عبور از ماهی به ماهی راه از آدم خواری آلوده ماهی مرده. بنابراین از آن است که یک جنبه بسیار مهم از mycobacterial کنترل – که ماهی مرده به سرعت حذف شده از مخازن به طوری که آدم خواری است که مجاز به رخ می دهد. همچنین ممکن است که انتقال عمودی از پدر و مادر به فرزندان رخ می دهد در زندگی تحمل گونه ماهی است. مانند بسیاری از دیگر بیماری های ماهی, این احتمال وجود دارد که حامل دولت وجود دارد و ظاهرا ماهی سالم ممکن است در بندرگاه این بیماری است. شیوع mycobacteriosis پس از آن ممکن است رخ دهد اگر این حامل به معرض فقیر شرایط محیطی و استرس بیش از حد.

اگر این بیماری زود تشخیص داده به اندازه کافی مواد مخدر مانند داکسی سایکلین و sulphafurazole می توان تجویز سیستمیک (IM) اما با موفقیت محدود است. تاثیر ماهی باید جدا از ماهی های دیگر و اگر خود را به وضعیت رو به وخامت در طول درمان آنها باید euthanased.

همانطور که ممکن است یک انسان و دام خطر در ارتباط با این عوامل بیماری زا از آن ضروری است برای جلوگیری از تماس با کشف پوست در هنگام دست زدن به سهام را تحت تاثیر قرار و یا تجهیزات آلوده و آب.

برخی بر این باورند که پس از شیوع ضد عفونی کردن تمام تجهیزات و تانک و دیگر امکانات و دور از همه تحت تاثیر ماهی مناسب است. برخی از مواد ضد عفونی کننده توصیه می شود عبارتند از: عوامل اکسید کننده (کلر Virkon), iodophores الکل ها و فنول. برخی از نظر توبرکلوزی به همه جا. بنابراین بهبود شرایط آکواریوم کاهش عوامل استرس زا و بهبود تغذیه هستند این اقدامات گرفته شود.

پیشگیری

• جلوگیری از ازدحام

• اجازه نمی دهد مواد آلی به ساخت

• حفظ انگل-ماهی آزاد

• اجتناب از پردازش های غیر ضروری

• قرنطینه ماهی جدید برای >2-4 هفته.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *