مراقبت از حیوان خانگی خود ماتا ماتا لاک پشت

[ad_1]

معمولا شناخته شده به عنوان ماتا ماتا لاک پشت های Chelus fimbriata یک آمریکای جنوبی گونه از لاک پشت بزرگ خوراکی. آنها معمولا در Orinoco رودخانه و حوضه رودخانه آمازون. یکی از عجیب ترین انواع لاک پشت های ماتا ماتا لاک پشت به نظر می رسد تقریبا مانند یک شمع خشک و پوسیده چوب و برگ.

آن است که توسط یک مثلثی سر دراز گردن پوشیده شده با فلس خوشه و شاخ. سه barbels بیرون تحت آن چانه و دو مجموعه از رشته barbels رفتن را از فک بالا. آن فک بالا کمی زاویه ای و گسترش به یک لوله تنفس به شکل پوزه. لوله تنفس پوزه است که احتمالا در همان شیوه ای به عنوان یک غواص غواصی's لوله تنفس. قهوه ای و یا سیاه و سفید کاراپاس (فوقانی پوسته) چهار ضلعی است و می تواند رسیدن به 18 اینچ در یک فرد بالغ. کاراپاس مسطح است با گسترده keels و serration. سه keels اجرای موازی در امتداد کشش پوسته آن را در حال رشد از هر scute و پایان دادن به توده مانند سازند. گسترده ای صورت خندان تکمیل با چنین مبهم ساختار باعث می شود آن را نگاه کنید کاملا شرور تقریبا مثل بتمن's بذله گو. این plastron است ازاد و کوچکتر از آن کاراپاس. Chelus fimbriata hatchlings هستند به وضوح رنگی, شناسایی توسط یک قهوه ای پوسته و قرمز روشن-راه راه سیاه و سفید روی بدن خود را.

چگونه برای آماده سازی یک خانه برای خود ماتا ماتا لاک پشت

ماتا ماتا لاک پشت های ساکن در حال حرکت آهسته rivulets و کم عمق استخر, باتلاق, استخرهای راکد و تالاب های اطراف رودخانه آمازون و شاخه های فرعی در کلمبیا و اکوادور و پرو و برزیل. هر چند ماتا ماتا یک گونه های آبزی این امر منجر به جلوگیری از آب های عمیق بدن. آب کم عمق با مقدار زیادی از باقی مانده و کمی پوشش گیاهی ایده آل است برای آنها. خود ساختار فیزیکی تکامل یافته است به ارائه موثر استتار در یک محیط است. این لاک پشت ها هستند و متخصص در فقط معطل ماندن در اطراف. این است که احتمالا دلیل آنها اجتناب عمیق تر آب بدن مبادا آنها فقط ممکن است چرت زدن و فرو رفتن به پایین. آنها نشستن در میان زباله های شناور در آب و شما متوجه خواهد شد آنها را تنها در صورتی که حرکت می کند و این دوست من به ندرت اتفاق می افتد. این لاک پشت ها بنشیند مانند سنگ و به ندرت حرکت می کند. آنها بسیار با احتیاط حرکت در آب است. حتی اگر آنها خود حس درمان های مورد علاقه در اطراف آنها را حفظ خواهد کرد lounging. آنها را به سادگی گسترش گردن خود را و باز کردن دهان خود را در درمان با برخی از آب است. آنها فرو درمان, اخراج بیش از حد آب. در چنین لحظات تنبل ادم پست شما بی اعتقاد سرعت.

این Chelus fimbriata ترجیح می دهند به صرف بیشتر از روز غوطه ور در آب های کم عمق. 300 گالن آب مخزن اندازه گیری 4’x4` خواهد بود مناسب برای یک فرد بالغ نر ماتا ماتا لاک پشت. به عمق آب نباید بیش از 8 تا 10 اینچ است. اگر چه آنها't فعال ترین گونه ها شما باید فضای کافی برای اجازه حرکت آزاد است.

آنها متعلق به مناطق استوایی; بنابراین توصیه می شود برای شبیه سازی شبیه جو در آکواریوم. درجه حرارت ایده آل برای خود شبیه سازی زیستگاه باید حدود 80-90 درجه فارنهایت است. درجه حرارت در basking منطقه باید در حدود 100 درجه فارنهایت است. اگر ممکن است شما باید اجازه می دهد لاک پشت خود را برخی از زمان در نور خورشید طبیعی است. در مورد این است که't ممکن است بهتر است آن را به جا UVB نور بالا basking منطقه است.

چگونه برای تغذیه خود ماتا ماتا لاک پشت

این ماتا ماتا لاک پشت با خشونت گوشتخواران و ترجیح می دهند به طعمه زنده گوشت. زنده ماهی ها ظرافت خود را از انتخاب. کون بزرگ, ماهی قرمز, Minnows, گوپی و sunfish همچنین درخواست تجدید نظر به سلیقه خود-جوانه. بر خلاف بسیاری دیگر از این لاک پشت ماتا ماتا است't a پرخوری را می خورد تنها زمانی که گرسنه است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *