معرفی تکنولوژی H265+ هایک ویژن

 

شرکت هایک ویژن یکی از برترین شرکت های تولید سیستم های مداربسته و امنیتی می باشد. این شرکت با تولید انواع دوربین های مداربسته توربو اچ دی و دوربین های مداربسته تحت شبکه و همچنین دستگاه های ضبط کننده ی دی وی آر و ان وی آر توانسته به محبوبیت زیادی در کشور های سراسر جهان دست پیدا کند. مهم ترین ویژگی هایی که در این چند ساله باعث شده تا هایک ویژن جزو بهترین برند های سال شود پیشرفت و توسع ی تکنولوژی های ساخت محصولاتش می باشد.

یکی از این تکنولوژی هایی که باعث شده مصرف کنندگان به خرید محصولات هایک ویژن بیشتر روی بیاورند، تکنولوژی H265+ می باشد. با این تکنولوژی که در ساخت دوربین های مداربسته و همچنین دستگاه های ضبط کننده به کار رفته می توان حجم فایل ذخیره ی تصاویر دوربین های مداربسته را تا حد بسیار زیادی که حدودا 5 برابر می باشد را کاهش داد.

حال در ادامه ی این مطلب می خواهیم به بررسی تکنولوژی H265+ هایک ویژن بپردازیم.

بررسی تکنولوژی H265+ هایک ویژن ؛ فشرده سازی بی نهایت در هارد

چند سال پیش دوربین های فوق العاده hd ساخته شده اما از زمان ساخت این دوربین ها دو مشکل اساسی به وجود آمد این دوربین ها پهنای باند زیادی را برای ذخیره لازم داشتند و اینکه فضای زیادی را از هارد اشغال میکردند. یک مورد قابل توجه در زمینه فناوری H265+ که یک تکنولوژی هوشمند است این است که این تکنولوژی توسط کمپانی هایک ویژن ساخته شده است.

این تکنولوژی می تواند ذخیره تصاویر را چند برابر فشرده‌تر کند. این فشرده سازی بدون افت کیفیت و با توجه به شرایط زیر انجام می شود:

اطلاعات پس زمینه ثابت می ماند و به ندرت تغییر می کند.

اشیا متحرک ممکن است در چندین صحنه روبروی دوربین های نظارتی ظاهر شوند.

دوربین های نظارتی به طور عمده روی اشیا متحرک تمرکز می کند.

با حذف سر و صدای اضافی در ۲۴ ساعت نظارت کامل بر کیفیت تصویر می‌افزاید.

فناوری H265+ قادر است به پهنای باند و هزینه ذخیره سازی تصاویر را تا حد زیادی کاهش دهد.

فناوری های کلیدی که باعث شده شرکت هایک ویژن قدرت فشرده سازی تصاویر را بهبود ببخشد

H265+  قدرت فشرده سازی را بر اساس 3 فناوری مهم بهبود می بخشد که عبارتند از:

فناوری تشخیص بهترین مدل رمزگذاری بر اساس نوع پس زمینه

فناوری سرکوب سر و صدای پس زمینه

کنترل پهنای باند مصرفی در دراز مدت

نتیجه گیری

شرکت هایک ویژن این فناوری را برای کاهش هزینه کردن مشتریان برای خرید هارد دیسک ابداع کرده که با فعال کردن این قابلیت، دوربین های مداربسته می توانند تا 5 برابر حجم ذخیره ی تصائیر را کاهش داده و در نتیجه تصاویر تعداد روز های بیشتری را از دوربین های مداربسته خود داشته باشند.

به فرض مثال اگر دوربین و دستگاه ضبط کننده ی شما بدون قابلیت H265+ باشند، با یک هارد یک ترابایت و 4 عدد دوربین مداربسته می توانید تنها یک الی دو هفته تصاویر دوربین های مداربسته را ضبط کنید.

اما اگر دوربین مداربسته و دستگاه ضبط کننده ی شما دارای فناوری H265+ باشند می توان با یک عدد هارد 1 تارابایت و 4 عدد دوربین حدودا 3 تا 4 ماه تصاویر دوربین های مداربسته خود را ضبط کرده و مشاهده نمایید.

در حال حاضر بیشتر دوربین ها و دستگاه های تولید شده در کارخانجات هایک ویژن دارای فناوری H265+ می باشند و شما می توانید با خیال راحت از این تکنولوژی استفاده کنید.

ویژگی هایی که هایک ویژن را بهترین برند سال 2021 کرده است شهر سخت افزار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *