نصب پارتیشن شیشه ای

مراحل نصب پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای جایگاه خود را میان مردم پیداکرده‌ و در همه‌جا از خانه‌های مدرن گرفته تا دفاتر اداری و هر جا که به فضاسازی و جداسازی قسمت‌های مختلف از یکدیگر نیازمند باشد، نصب می شود که این اقدام دارای مراحلی است.

پارتیشن‌های شیشه‌ای (glass partition) چند سالی است که جایگاه خود را میان مردم پیداکرده‌اند. شما امروزه این نوع پارتیشن‌بندی را در همه‌جا از خانه‌های مدرن گرفته تا دفاتر اداری و هر جا که به فضاسازی و جداسازی قسمت‌های مختلف از یکدیگر نیازمند باشد، مشاهده می‌کنید؛ اما نقش پررنگ و بی‌نظیر پارتیشن شیشه‌ای در دکوراسیون داخلی فضاهای اداری و دفاتر خصوصی بیش از دیگر فضاها مشهود است.

این نوع پارتیشن‌بندی تنوع بالایی دارد که متناسب با نیاز شما برای اجرا در محیط کارتان انتخاب می‌شود. پارتیشن‌های تک جداره و دو جداره، پارتیشن‌های شیشه‌ای فریم دار و فریم لس، پارتیشن‌های هوشمند مات شونده و انواع دیگری از این نوع پارتیشن‌ها برای اجرا و نصب در فضاهای اداری مناسب هستند.

در میان مزایای استفاده و به کارگیری پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌شنویم که این نوع از پارتیشن‌بندی در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده شده و به سادگی در محل کار شما نصب می‌شود، اما تابه‌حال به این موضوع توجه نکرده‌ایم که نصب این پارتیشن‌ها چطور صورت می‌گیرد. شاید برای شما هم سؤال باشد که مراحل نصب پارتیشن شیشه‌ای به چه صورت است!

امروز متخصصان گروه شیشِکس shishex.com با بیش از ۷ سال تخصص و تجربه در حوزه خدمات پارتیشن بندی اداری به سؤالات ما در این باره پاسخ می‌دهند.

به مخاطبان ما بگویید که پارتیشن‌های شیشه‌ای چیست و چه کاربردی دارد؟

حتماً میدانید که انجام عملیات ساختمانی در بازسازی بنای اداری تا چه اندازه زمان‌بر و هزینه‌بردار است با این حساب باید راه میانبری برای ساخت دیوارهای ثابت و متحرک در جهت جداسازی فضاهای اداری وجود داشته باشد. پارتیشن‌بندی همان راه میانبری است که به شما برای فضاسازی محیط کاریتان کمک می‌کند.

البته کاربرد پارتیشن شیشه‌ای تنها در جهت بهینه‌سازی فضای اداری و ایجاد فضاهای خصوصی بیشتر در دفتر کار شما نیست. این نوع پارتیشن‌بندی با فضاسازی داخلی در عین حفظ فضای باز یکی از مهم‌ترین عناصر زیبایی‌شناختی در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر شما به حساب می‌آید؛ و انواع مختلفی از آن در جهت طراحی فضایی مرتبط و هماهنگ با حوزه فعالیت و فرهنگ‌ سازمانی شما کاربرد دارند.

به ما بگویید استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای چه مزایایی دارد؟

پارتیشن‌های شیشه‌ای بدون محدود کردن فضا، دفتر کارتان را به شکلی حرفه‌ای تقسیم‌بندی می‌کنند، جلوه‌ای مدرن به فضای کاریتان می‌بخشند و علاوه بر اینکه در محدود کردن نور طبیعی دخالتی ندارند با بازتاب و منعکس کردن نور موجود روشنای فضا را دوچندان می‌کنند. مراحل طراحی و تولید این نوع پارتیشن بندی سریع است، نصب آسانی دارد و از نظر هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

پارتیشن‌بندی شیشه ای با به کارگیری انواع شیشه‌های مات و رنگی سطح حریم خصوصی کارکنانتان را افزایش می‌دهند و با ایجاد دید کافی در سطوح مشخص شده تعامل و همکاری را میان افراد تیمتان افزایش می‌دهد. ایجاد روحیه کار تیمی هم از دیگر مزایای به کار گیری پارتیشن‌های شیشه‌ایست که در نهایت افزایش میزان بهره‌وری سازمانی را به دنبال دارد.

شما می‌توانید مشاهده مدل های متنوع پارتیشن اداری شیشه ای و همچنین برای مشاهده انواع درب پارتیشن اینجا >> پارتیشن اداری شیشکس کلیک کنید.

انواع پنل‌های شیشه‌ای به چه صورت نصب می‌شوند؟

پارتیشن‌های شیشه‌ای معمولاً در دو مدل فریم لس و فریم دار در دسترس هستند. این دو نوع از پنل های شیشه‌ای به دلیل ساختار متفاوتی که دارند عملیات نصبشان هم با یکدیگر متفاوت است.

پیش از سفارش و اجرای پارتیشن اداری در محل کار شما ابتدا باید شرایط محل قرارگیری پارتیشن‌ها به طور دقیق بررسی شوند. هر نوع از پارتیشن‌های شیشه‌ای شرایط اصولی خاص خود را برای اجرا نیازمندند که پیش از طراحی توسط متخصصان ما در گروه شیشکس بررسی و تائید می‌شوند.

پس از بررسی محل نصب طراحی نقشه‌های دوبعدی انجام‌شده و طراح با در نظر گرفتن نیاز و خواست شما اقدام به رسم نقشه‌ها می‌کند.

بعد از رسم نقشه‌ها و تکمیل عملیات طراحی، ساخت پارتیشن‌ها شروع می‌شود.

برای نصب پارتیشن‌های فریم دار نیاز است تا ابتدا فریم‌ها که معمولاً از جنس پروفیل‌های آلومینیومی هستند در قسمت مشخص شده نصب شوند. این قسمت‌های مشخص شده در انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای فریم دار شامل دور تمامی شیشه‌ها و در انواع فریم لس شامل دور محل‌هایی که به زمین و سقف و دیوار پیچ می‌شوند، است.

*پیشنهاد میشود مقاله پارتیشن شیشه ای فریم لس بهتر است یا با فریم؟ را مطالعه کنید

بعد از نصب فریم‌ها متخصصان و افراد کارآزموده در این حوزه برای نصب یراق‌آلات و شیشه‌ها در محل حاضر می‌شوند. برای نصب انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای جز در موارد خاص نیازی به آهن‌کشی در سقف نیست؛ و از آن جایی که در ساختمان‌سازی کشور عملیات کف سازی کاذب چندان رایج نیست نکته خاصی هم در مورد کف سازی برای نصب پارتیشن‌ها وجود ندارد. اما اگر برای سوراخکاری در کف محدودیتی از نظر صاحب ملک وجود داشته باشد از روش‌های جایگزینی برای نصب پارتیشن‌ها به کف استفاده می‌شود.

آیا پس از نصب پارتیشن‌های شیشه‌ای امکان جابجایی و انتقال آن‌ها به محل دیگر وجود دارد؟

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای و دیوار های جداکننده تک جداره و دوجداره که آن‌ها را برای استفاده در فضای اداری و دفاتر اجاره‌ای مناسب می‌کند قابلیت جابجایی و نصب مجدد این نوع پارتیشن‌بندی در محل جدید است. با این حساب مدیران مشاغل با نقل مکان به یک دفتر جدید مجبور به پرداخت هزینه‌های دوباره برای فضاسازی دفتر جدیدشان نیستند. کافیست مجدد با ما تماس گرفته و برای جایجایی و نصب مجدد پارتیشن‌ها از متخصصان مجموعه ما کمک بگیرند.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *