نگرانی اکثر اعضای دولت از مصوبه روز سه شنبه مجلس

نگرانی اکثر اعضای دولت از مصوبه روز سه شنبه مجلس

[ad_1]

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به بحث درباره مصوبه روز سه شنبه مجلس با عنوان” طرح راهبردی برای کاهش تحریم ها” در دولت از نگرانی اکثر اعضای دولت نسبت به اینکه این مصوبه در روابط خارجی کشور مشکل ایجاد کند خبر داد .

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز،  محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز دولت مقداری از وقتمان صرف بحثی که دیروز صبح و بعد از ظهر در مجلس در رابطه با طرحی در زمینه مسأله هسته‌ای تصویبشد، گذشت.

وی افزود: اکثر اعضای دولت نگرانی‌هایی داشتند زیرا با بخش‌های ذی ربط مشورت نشده بود که ممکن است در نحوه اجرا مشکل ایجاد کند و در روابط خارجی ما مشکلاتی به وجود بیاورد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به بررسی شیوع کرونا در جلسه امروز دولت، تأکید کرد: بیماریابی ما افزایش پیدا کرده است و ورود به بیمارستان برای بستری شدن کاهش پیدا کرده و فوتی ها هم در سراسر کشور کم شده و تعداد شهرهای قرمز نیز به شدت کاسته شده است.

واعظی با اشاره به مشکلات قیمت گذاری و نظارت کالاهای اساسی تأکید کرد: در جلسه ستاد اقتصادی دولت روز گذشته آقای رییس جمهور تاکید داشتند که روی توزیع مناسب، توجه داشته باشیم. اما مشکلی که وجود دارد بحث توزیع است که آن جور که باید انجام نشده است. مثلا در زمینه مرغ مشکلی نداشتیم و مشکل از طرف توزیع بود.

وی افزود: به نظر من ماموریت وزارتخانه ها مشخص است و در زمینه مرغ و تخم مرغ اینطور است که خرید با دستور و نظر وزارت کشاورزی و وزارت صمت انجام می‌شود اما به محض اینکه خوراک دام و طیور به بندر می رسد همه در اختیار جهاد کشاورزی قرار داده می‌شود که این چیز جدیدی نیست. وزارت جهادکشاورزی برای همه مرغ داران سراسر کشور توزیع می کند پس اینجا وزارت صمت مشکلی ندارد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات دولت برای تحقق شعار سال گفت: شعار جهش تولید در زمانی که با کرونا مواجه بودیم انرژی مضاعفی برای دولت و کلیه تولید کنندگان بود که بتوانند برنامه ریزی ویژه ای برای تحریم آمریکا و غلبه بر ویروس کرونا داشته باشند تا دستاورد خوبی برای کشور به همراه آورد.

واعظی ادامه داد: در جلسات اول و دوم امسال آقای رییس جمهور از دستگاه های تولیدی کشور خواست در بخش خصوصی برنامه جهش تولید را دنبال کنند و ما هم در ریاست جمهوری ستاد جهش تولید را تشکیل دادیم و خوشبختانه گزارش های که در بخش های مختلف نفت و کشاورزی دریافت می کنیم با توجه به همه فشارهای اقتصادی و مسائل دیگر، آمار آمار خوبی است.

وی یادآور شد: در بخش تولید خودرو، فولاد، مس، آلومینیوم با جهش خوبی همراه بوده است، البته از آنچه اتفاق می افتاد راضی نیستیم اما در مقایسه با سال گذشته در بخش های تولیدی رشد داشتیم. روزهای پنجشنبه را برای این گذاشتیم که در مورد پروژه های در حال افتتاح گزارش بدهند و مردم ببینند در شرایط فعلی چه پروژه های بزرگی در حال افتتاح است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *