هرآنچه باید در باره سرسیلندر بدانیم

در موتور B58 بلوک سیلندر و سرسیلندر به طور کامل بازطراحی شده بهطوریکه به طول محفظه احتراق 5 میلیمتر و به قطر پیستون 2 میلیمتر افزوده شده است که تمامی این موارد به افزایش نسبت تراکم میانجامد. سوپاپ های ورودی و خروجی از طریق سرسیلندر با محفظه سیلندر سرسیلندر حکیمی در ارتباط هستند. یکی از نکات مورد توجه این است که طراحی واشر سرسیلندر به گونه ای است که بسیار ارتجاعی و قابل انعطاف است و تا ده ها هزار کیلومتر می تواند در برابر نوسانات دما و فشار مقاومت کند. یکی از کارکردهای اصلی واشر سرسیلندر در خودرو این است که از نشت مواد داخل سیلندر به بیرون در هنگام بالا و پایین رفتن پیستونها جلوگیری کند. این موتور از تکنولوژیهای مشابه N55 استفاده کرده است به طور مثال تزریق مستقیم سوخت، سیستم الکترونیکی سوپاپ و تایمینگ مجزای میلسوپاپها. برای ساخت قالب اولیه شاتون پراید از روش فورج یا آهنگری استفاده می شود. سوختن واشر سرسیلندر خودرو باعث می شود که عملکرد موتور خودروی شما ضعیف شود نشانه های سوختن واشر سرسیلندر سمند، تیبا، پژو پارس و پراید را در اینجا بیان می کنیم چگونه بفهمیم واشر سرسیلندر سوخته است؟ قیمت انواع واشر سرسیلندر ، واشر درب سوپاپ ،واشر بقل اگزوز پراید ،پیکان ،پژو ۴۰۵ ، سمند ،پژو ۲۰۶ ، زانتیا بهترین مارک واشر سرسیلندر ۴۰۵ قیمت تعویض واشر سرسیلندر پژو ۴۰۵ قیمت واشر سرسیلندر اورجینال ۴۰۵ بهترین واشر سرسیلندر پژو پارس بهترین مارک واشر سرسیلندر پژو ۴۰۵ لیست قیمت قطعات پژو ۴۰۵ ایساکو قیمت …

سرسیلندر جنتو سرسیلندر کامل پژو پارس دوگانه سوز الدورا نقره ای رنگ ساخت ایران و نمونه با کیفیت سرسیلندر موجود در ایران می باشد و همچنین قیمت به صرفه ای نسبت به دیگز سرسیلندرهای سرسیلندر عظام پراید پژو ۴۰۵ دارد. سر سیلندر پژو ۴۰۵ دوگانه سوز الدورا در دو نوع نقره ای و سفید تولید می شود که نقره ای آن ساخت ترکیه و سفید ساخت ایران می باشد. جالب است بدانید در مجموع 61552 دستگاه نیسان پاترول در ایران تولید شده است. پس از آنکه نیسان موتور از سال 1933 وارد بازار خودروسازی جهان شد و به عنوان یک خودروساز ژاپنی در سطح جهان مطرح شد، برای رفع نیازهای ارتش ژاپن شروع به تولید اولین خودروی دو دیفرانسیل خود در سال 1951 کرد، خودرویی با قابلیتهای فراوان برای عبور از موانع و جادههای ناهموار که در نهایت این خودرو پاترول نامگذاری شد. همچنین در سرسیلندر مسیرهای جریان آب و روغن وجود دارد تا هم بتوان حرارت را در آن کنترل کرد، هم بتوان روغن مورد نیاز برای مجوعه سوپاپها و ادواتی که نیاز به روغنکاری دارند را به آنها ارسال کرد. در داخل موتور یک خودرو، قطعات مستقل سرسیلندر بالتین زیادی وجود دارد.

شتابگیری و مصرف سوخت خودرو، اگر نگوئیم ناامید کننده، مشابه دیگر خودروهای دارای پیشرانهی ۱.۶ لیتری بازار ایران (نظیر ۲۰۶ صندوقدار و سایپا آریو S300) عمل میکند. مصرف سوخت این موتور 9.4 لیتر در هر 100 کیلومتر گزارش شده است. موتور B58 با ابزارهای متفاوتی برای بهبود مصرف سوخت سر و کار دارد که شامل ترمزهای بازیاب انرژی، سیستم خاموش/ روشن شدن موتور و Coasting، پمپ روغن الکترونیکی برای پمپ مواد خنککننده و سیستم فرمان الکترومکانیکی است. گاهی در انتهای ساقه سوپاپها یک قرص فلزی کوچک بنام «شیم» قرار دارد که برای پر کردن فضای بین استکان تایپیت و انتهای ساقه سوپاپها به کار میرود. همچنین از یک کاسه نمد لاستیکی در ساقه سوپاپها برای جلوگیری از ورود روغن به داخل محفظه احتراق استفاده میشود که به آن کاسه نمد ساق سوپاپ یا اصطلاحا « لاستیک گیت» گفته سرسیلندر لیفان ۶۲۰ ۱۶۰۰ میشود. گرمترین قسمت موتور، محفظه احتراق سیلندر می باشد و بیشترین گرمای آن به سرسیلندر منتقل می شود لذا سرسیلندر همواره حرارت بسیار زیادی را تحمل میکند. رینگ روغنی در قسمت پایینی پیستون نصب میشود و سبب روغنکاری دیواره سیلندر برای سرسیلندر جک s5 کاهش اصطکاک میشود. سیستم فرمان الکترومکانیکی در زمانی که خودرو در حال حرکت بر روی خط مستقیم است از انرژی الکتریکی استفاده نمیکند و این عمل موجب کمتر شدن دخالت انرژی الکتریکی برای کمک به سیستم فرمان میشود.

سرسیلندر دیجی کالا
بعد از ورود پاترول به عرصه خودروهای قابل عرضه در بازار، این خودرو در دو نمونه 3 درب و 5 درب معرفی شد که این تغییرات همگام با پیشرفت تکنولوژی بود و باعث شد تا به سرعت به شهرت دست پیدا کند تا جایی که نیسان در کشورهایی هم چون انگلستان، آلمان، اسپانیا و بلژیک اقدام به برپایی خط تولید پاترول کرد. وقتی سر و ته سیلندر داخل لوله قرار میگیرند نیاز است این سه قطعه بویسله قطعه ای به نام میل اتصال به هم متصل شودند تا پس از ورود هوای فشرده به داخل لوله از هم جدا نشوند . هرقدر طراحیه این محفظه طوری باشه که حجمش کمتر بشه باعث میشه وقتی پیستون به بالاترین نقطه میره سوخت و هوا بیشتر فشرده بشن و انفجار قویتریو ایجاد کنن. رینگهای فشاری که در قسمت بالایی پیستون قرار میگیرند باعث آببندی بین بدنه پیستون و سیلندر میشوند و از نفوذ گازهای پرفشار به داخل محفظه روغن جلوگیری میکنند.

سرسیلندر خوب برای سمنداگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد سرسیلندر نیسان کانگورو بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *