پرتو درمانی برای سرطان ریه

[ad_1]

سرطان ریه یک بیماری جدی است که ناشی از کنترل نشده تکثیر سلول ها در ریه ها. این می تواند گسترش به سایر نقاط بدن در شرایط شدید. انتخاب از درمان های مختلف در دسترس مانند عمل جراحی و شیمی درمانی و پرتو درمانی و غیره بستگی به میزان گسترش و شرایط سلامت بیمار است.

در حالی که با استفاده از پرتو درمانی با انرژی بالا پرتو متمرکز خواهد شد در این منطقه مبتلا به سرطان است. این پرتو است که توانایی به آسیب DNA سلول های سرطانی. این غیر فعال کردن سلول های از ضرب بیشتر است. سلول ها را تخریب و این امکان را از آنها گسترش و تاثیر سایر نقاط بدن خواهد شد باطل است. این درمان می تواند به عنوان طبقه بندی شده خارجی پرتو تابش و پرتو تابش.

در سابق یک دستگاه در خارج از بدن را ارائه انرژی بالا پرتو متمرکز می شود تومور. در بعد یک لوله نازک از جنس پلاستیک ساخته خواهد شد قرار داده شده در بدن که به عنوان یک پاساژ برای انتقال مواد رادیو اکتیو به تومور.

پرتو درمانی تجویز خواهد شد به بیمار برای یک دوره به طور متوسط شش هفته به صورت روزانه. این درمان بدون درد است و طول می کشد تنها برای چند دقیقه در هر نشسته است. انواع پرتو درمانی عبارتند از:

• تسکین دهنده تابش: این هدف مهار رشد سلول های سرطانی و کاهش درد ناشی از سرطان ریه است. این است که معمولا تجویز می شود در ترمینال مرحله از سرطان ریه که هدف این است که برای کاهش درد از درمان سرطان است. اغلب این درمان توصیه می شود اگر سرطان گسترش می یابد به ستون فقرات یا مغز و علل آسیب در حد مقیاس بالاتر نسبت به عوارض ناشی از پرتو درمانی.

• استریوتاکتیک تابش: این پرتو درمانی ارائه دوز بالا از تابش مستقیم به تومور در ریه است. میزان موفقیت این عمل جراحی بیشتر نسبت به جراحی سنتی با استفاده از برش. افراد مسن و یا کسانی که مبتلا به بیماری های دیگر معمولا توصیه می شود این درمان است.

• پروتون تابش: دوز بالایی از اشعه تحویل داده شده است به این منطقه مسکن تومور. استفاده از این درمان بیش از سایر اشعه درمانی است که آن را باعث آسیب به سلول ها یا بافت های اطراف تومور. پروتون تابش باعث عوارض جانبی کمتری نسبت به دیگر انواع تابش درمان.

عوارض جانبی پرتو درمانی شامل التهاب در مری تابش عفونت pneumonitis, ریزش مو, مشکلات پوست, تابش, مسمومیت, استفراغ, سردرد, تهوع و عدم اشتها.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *