پوشش لحظه به لحظه نتایج انتخابات آمریکا؛ بایدن پیشتاز است

پوشش لحظه به لحظه انتخابات آمریکا/پیروزی بایدن در ایالت ویسکانسین

[ad_1]

ا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و بسته شدن مراکز رای گیری در ایالات مختلف، نتایج این ماراتن انتخاباتی که از مدتها پیش به صورت زودهنگام آغاز شده بود، آشکار می‌شود. ایندیانا و کنتاکی اولین ایالاتی بودند که ساعت ۱۸ عصر سه‌شنبه به وقت آمریکا کار رای گیری را به پایان بردند.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز،میلیون‌ها رای‌دهنده آمریکایی روز سه‌شنبه در حالی برای انتخاب رئیس‌جمهوری این کشور به حوزه‌های رای‌گیری مراجعه کردند که بیش از ۱۰۰ میلیون رای‌دهنده نیز پیش از روز رای‌گیری به صورت زودهنگام در انتخابات شرکت کرده بودند.

دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده باید بتوانند ۲۷۰ رای الکترال را کسب کنند. آرای الکترال اکثر ایالت‌های آمریکا به نامزدی تعلق می‌گیرد که بیشترین رای را در آن ایالت به دست آورد. دو ایالت کم‌جمعیت مین و نبراسکا از این قاعده مستثنی هستند.

انتظار می‌رود که برنده انتخابات در برخی ایالت‌ها مانند پنسیلوانیا در صورت فاصله کم بین آرای جو بایدن و دونالد ترامپ در ساعات پس از پایان رای‌گیری مشخص نشود. در این صورت شمارش آرای ارسالی با پست که زمانبر خواهد بود برنده انتخابات در آن ایالت و حتی شاید کل انتخابات را تعیین خواهد کرد.

بایدن در ایالت ویسکانسین ترامپ را شکست داد

جو بایدن در ایالت ویسکانسین توانست دونالد ترامپ را شکست دهد و ۱۰ رای الکترال را وارد سبد انتخاباتی خود کرد و مجموع آرای الکرال خود را به ۲۴۸ رساند. به این ترتیب وی تنها ۲۲ رای تا ریاست جمهوری آمریکا فاصله دارد.

۳.۳ میلیون رای در این ایالت شمارش شده است و بایدن تنها با ۰.۶۲۴ درصد اختلاف توانست ترامپ را در این ایالت شکست دهد. کارزار انتخاباتی ترامپ اعلام کرده است خواهان بازشماری آرا در این ایالت می‌شود.

شکایت کارزار انتخاباتی ترامپ

کارزار انتخاباتی ترامپ دادخواستی را برای ارائه به دادگاه تنظیم کرده است که طبق آن خواستار توقف شمارش آرا در ایالت میشیگان شده است.

رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای تاکید کرد که آن‌ها دسترسی لازم به برخی مکان‌های شمارش آرا ندارند.

وی تصریح کرد تا زمانیکه شرایط این دسترسی و نظارت فراهم نشود آن‌ها خواستار توقف شمارش آرا در میشیگان هستند.

ترامپ: دنبال پیدا کردن رای برای بایدن در همه جا هستند

ترامپ در دو توییت به جابجایی آرا در سه ایالت اعتراض کرد و نوشت: «در هر سوراخی در پنسیلوانیا، ویسکانسین و میشیگان دنبال پیدا کردن رای برای بایدن هستند. این برای کشورمان بسیار بد است.»

وی در توییت دیگری نوشت: «سخت تلاش می‌کنند تا ۵۰۰ هزار رای پیشتازی او را در پنسیلوانیا از بین ببرند- به زودی. به همین ترتیب در میشیگان و جاهای دیگر.»

رئیس کارزار انتخاباتی بایدن: در چهار ایالت کلیدی پیروز می‌شویم

جنیفر اومالی دیلون، رئیس کارزار انتخاباتی بایدن در یک نشست خبری گفت: «جو بایدن در مسیر پیروزی در این انتخابات قرار دارد و وی رئیس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا خواهد بود.

وی این برآورد را اعلام کرد که «بایدن در ایالت‌های ویسکانسین، نوادا، میشیگان و پنسیلوانیا پیروز می‌شود.»

وی افزود: «ما فقط به رای سه یا چهار تا از این ایالت‌ها نیاز داریم تا بتوانیم به رقم ۲۷۰ رای الکترال برسیم.»

ترامپ: جلو بودم اما…

دونالد ترامپ در توییتی به ایالت‌هایی اشاره کرد که در آن‌ها پیشتاز بود اما بایدن در حال حاضر جلو افتاده و گفت که « دیشب در ایالت‌های تحت کنترل دموکرات‌ها پیش افتاده بودم اما به طرز معجزه‌آسایی تک تک آن‌ها ناپدید شدند. بسیار عجیب است.»

توییتر پس از انتشار این مطلب از سوی رئیس جمهوری آمریکا، به آن برچسب زد و نوشت: «برخی یا تمام محتوای به اشتراک گذاشته شده در این توئیت مورد مناقشه است و ممکن است در مورد انتخابات یا روش‌های مدنی دیگر گمراه کننده باشد.»

رقابت شانه‌ به شانه در ۶ ایالت

در حالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با رقابت شانه به شانه بایدن و ترامپ در شش ایالت باقی مانده پیش می‌رود که هنوز نمی‌توان برنده این انتخابات بسیار نزدیک را مشخص کرد.

شمارش آرا در ایالت‌های میشیگان، جورجیا، نوادا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین همچنان ادامه دارد و این شش ایالت رئیس جمهور آینده ایالات متحده آمریکا را مشخص می‌کنند. هم اکنون بایدن در سه ایالت از این شش ایالت پیش است و ترامپ نیز در سه ایالت دیگر پیشتازی خود را حفظ کرده است.

ایالت میشیگان؛ فاصله‌ای که کم و کمتر شد

جو بایدن پس از چندین ساعت که از شمارش آرای ایالت میشیگان می‌گذرد توانست در این ایالت از ترامپ پیشی بگیرد. فاصله این دو رقیب به کمتر از یک درصد رسیده است. این در حالی است که بیش از۹۰ درصد آرا در این ایالت کلیدی که ۱۶ رای الکترال دارد شمرده شده است.

بایدن در حالی از ترامپ در ایالت میشیگان پیشی گرفته است که تا چند ساعت پیش و در ابتدای شمارش آرا، ترامپ با بیش از ۱۰ درصد فاصله پیشتاز بود.

شهروندان میشیگان تا پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ به مدت ۲۵ سال به دموکرات‌ها رای داده بودند اما در سال ۲۰۱۶ این ایالت با ۱۰ هزار و ۷۰۴ رای بیشتر به دونالد ترامپ اقبال خود را نشان داد و قرمز شد.

ایالت جورجیا؛ ترامپ با دو درصد پیش است

در ایالت جورجیا بیش از ۹۰ درصد آرا شمارش شده است که تاکنون دونالد ترامپ با ۵۰.۵ درصد آرا پیشتاز است. در این ایالت تاکنون بایدن ۴۸.۳ درصد آرا را کسب کرده است. این ایالت ۱۶ رای الکترال دارد. این ایالت از دیرباز سنگر جمهوری‌خواهان به حساب می‌آید و از سال ۱۹۹۲ تاکنون این سنگر تکان نخورده است.

ایالت نوادا؛ فاصله کمتر از یک درصد و پیشتازی بایدن

در ایالت نوادا از ابتدای شمارش آرا جو بایدن پیش بود اما این فاصله هم اکنون به کمتر از یک درصد رسیده است. تاکنون بیش از ۶۰ درصد آرای این ایالت با شش رای الکترال شمارش شده است و ترامپ ۴۸.۶ درصد آرا را دارد و سهم بایدن ۴۹.۲ درصد است.

کارولینای شمالی؛ پیشتازی کمتر از دو درصد ترامپ

در کارولینای شمالی، ترامپ پیشتاز است و در حالی که شمارش آرا در حال اتمام است ترامپ ۵۰.۱ درصد آرا را تاکنون به سبد رای خود ریخته است و سهم بایدن ۴۸.۷ درصد آرا است. این ایالت از ۱۰ انتخابات گذشته ریاست جمهوری، در ۹ انتخابات به جمهوری‌خواهان رای داده است و تنها در سال ۲۰۰۸ باراک اوباما به طور استثنایی در این ایالت پیروز شد.

ایالت پنسیلوانیا؛ پیشتازی با فاصله ترامپ

در پنسیلوانیا فاصله دو رقیب کمی زیادتر است و در این رقابت ترامپ در این ایالت کلیدی با ۲۰ رای الکترال با بیش از ۱۰ درصد فاصله پیشتاز است. تاکنون بیش از ۶۰ درصد آرای این ایالت شمارش شده است که سهم ترامپ ۵۴.۸ درصد آرا بوده است و سهم بایدن ۴۴.۱ درصد رای مردم.

برخی از رسانه‌های آمریکایی این برآورد را داشته‌اند که با توجه به تعداد آرای پستی باقیمانده و شمارش نشده در این ایالت، جو بایدن با وجود اختلاف زیاد در پنسیلوانیا همچنان شانس برای پیروزی دارد. مقام‌های این ایالت اعلام کردند که همچنان ۱.۴ میلیون رای شمارش نشده است که اکثر آن‌ها رای‌های پستی است. دونالد ترامپ چهار سال پیش با کمتر از یک درصد اختلاف یعنی حدود ۴۴ هزار رای توانست در این ایالت برنده شود.

ایالت ویسکانسین؛ از قرمز به آبی

ایالت ویسکانسین از چند ساعت پیش به آبی و دموکرات‌ها رو گرداند و در حال حاضر فاصله دو رقیب کمتر از یک درصد است به طوریکه با شمارش ۹۵ درصد آرا بایدن ۴۹.۶ درصد را از آن خود کرده است و ۴۸.۹ درصد رای ها نیز در سبد ترامپ ریخته شده است. دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ نخستین نامزد جمهوری‌خواه از سال ۱۹۸۴ در ویسکانسین بود که توانست با ۲۳ هزار رای بیشتر هیلاری کلینتون را شکست دهد.

مایک پنس: در راه پیروزی هستیم

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی گفت: با تمام وجود اعلام می‌کنیم ما در مسیر پیروزی هستیم.

ترامپ: اجازه نمی‌دهیم آرای ما را به سرقت ببرند

ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید گفت: ما برای جشن بزرگ آماده می شویم. ما در ایالت‌هایی پیروز شدیم که تصور آن را نمی‌کردیم. ما در ایالت فلوریدا پیروزی چشمگیری به دست آوردیم. میلیون ها نفر به ما رأی دادند و گروهی غمگین سعی در سرقت ما دارند و ما اجازه نمی‌دهیم. ما در پنسیلوانیا با اختلاف بالا در حال پیروزشدن هستیم. با ۶۴ درصد شمارش آرا در پنسیلوانیا ما جلو هستیم، در میشیگان و ویسکانسین هم همین طور، ما برنده شدیم. در تگزاس هم امکان ندارد آن‌ها (دموکرات‌ها) پیروز شوند. در برخی مناطق اعلام اعداد را متوقف کرده‌اند. این یک تقلب عمومی در آمریکاست. این باعث شرمندگی است. به شما بگویم ما انتخابات را بردیم. اجازه نمی دهم پس از ساعت ۴ رایی را اضافه کنند. به دادگاه عالی خواهم رفت و اجازه نخواهم داد.

جو بایدن: صبور باشید، در مسیر پیروزی قرار داریم

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: نتایج نهایی، فردا یا پس فردا اعلام می شود. احساس خوبی دارم،در مسیر خوبی قرار داریم. نه من و نه ترامپ نمیتوانند رئیس جمهور را انتخاب کنند، مردم باید رئیس‌جمهور را انتخاب کنند. در آریزونا می‌بریم و هنوز در جورجیا نباخته‌ایم. پلسینوانیا را هم خواهیم برد.

ترامپ: خیلی جلو هستیم

ترامپ: ما خیلی جلو هستیم اما آنها (بایدن) تلاش می‌کنند انتخابات را سرقت کنند. ما هرگز این اجازه را نخواهیم داد. آرایی که بعد از پایان رای گیری و بسته شدن محل رای داده شود شمرده نخواهد شد.

پوشش لحظه به لحظه نتایج انتخابات آمریکا؛ بایدن همچنان پیشتاز است

در این صفحه می‌توانید به طور لحظه به لحظه آخرین اخبار از پایان رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شمارش آراء را دنبال کنید.

*اختلاف رأی نامزدها و پیشتاز بودن یک حزب در هر ایالت ممکن است با ادامه شمارش آراء تغییر کند.

نتایج انتخابات به روایت گاردین

پوشش لحظه به لحظه نتایج انتخابات آمریکا؛ رقابت سخت بایدن و ترامپ در ۶ ایالت

نتایج انتخابات به روایت نیویورک‌تایمز

پوشش لحظه به لحظه نتایج انتخابات آمریکا؛ بایدن همچنان پیشتاز است

نتایج انتخابات آمریکا به روایت بی بی سی

پوشش لحظه به لحظه نتایج انتخابات آمریکا؛ بایدن همچنان پیشتاز است

این نتایج بروز رسانی مشود

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *