چه تعادل Ph و چگونه آن را تحت تاثیر قرار ما ؟

[ad_1]

تعادل pH نسبت اسید و قلیایی در بدن ما است. ما مصرف انواع مختلف مواد غذایی و هر یک از آنها اسیدی یا قلیایی خواص. متاسفانه به دلیل بیش از مصرف اسید تشکیل دهنده مواد غذایی مانند غذاهای فرآوری شده و گوشت و غیره ما افزایش میزان اسید در بدن ما است. این می تواند باعث بیماری های مختلف مانند آرتروز, روماتیسم, خستگی, سردرد, استرس و اختلالات مربوط, و غیره. طبیعی pH خون سطح قرار است به 7.4 در مقیاس pH است که میزان pH آب است. هر چیزی کمتر از این مقدار اسیدی است و بالاتر از این مقدار قلیایی است. اگر pH ول کمتر از 6.8 یا بالای 7.8 آن ممکن است به طور بالقوه یک بیماری تهدید کننده زندگی.

تعادل pH اثرات هر سلول از بدن انسان است. بیش از حد محیط اسیدی باعث رشد باکتری های مضر مخمر قارچ ها و سایر میکرو ارگانیسم ها در بدن است. آن را نیز ممکن است باعث چاقی و بدن را مستعد ابتلا به واکنش های آلرژیک. برخی از علائم کاملا اسیدی بدن عبارتند از: خستگی و بدن درد, مشکل در از دست دادن وزن و غیره

در حالت ایده آل یک رژیم غذایی قلیایی که شامل 25% خنثی و یا اسیدی مواد غذایی و 75% قلیایی مواد غذایی سالم. اکثر مواد غذایی را می توان در مقیاس pH از 0 تا 14. برخی از اسید تشکیل اقلام مواد غذایی شامل: ماهی و مرغ و گوشت و تخم مرغ, مواد مخدر, شکر تصفیه شده و مواد غذایی و مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده محصولات لبنی چرا که آنها حاوی موکوس تشکیل صفات مانند چربی و بسیاری از غلات و حبوبات. از سوی دیگر قلیایی تولید مواد غذایی شامل سبزیجات و میوه ها و غلات و سبزی و جوانه.

یک کمی قلیایی رژیم غذایی کمک می کند تا به تعادل اسیدیته در بدن و بازگرداندن سلامت است. وجود دارد چند مرحله است که می تواند گرفته شده برای کاهش اسیدیته. پس میوه ها و سبزیجات به شدت قلیایی در طبیعت مصرف آنها را در مقادیر زیاد کمک خواهد کرد. آیا نوشیدن آب یا مایعات دیگر در حالی که غذا خوردن به دلیل این توقف فرایند گوارش از شروع در دهان و مواد غذایی به سادگی می شود شسته شده را به معده بدون تکمیل اولین مرحله از فرآیند هضم.

جویدن مواد غذایی خود را به درستی به طوری که آن را خوب مخلوط با بزاق; یک مایع است که بسیار قلیایی در طبیعت کمک می کند و شروع فرایند گوارش است. این درست است به خصوص در مورد حبوبات و غلات و کربوهیدرات و غیره. پس از غلات سبوس دار و حبوبات هستند اسید تشکیل اقلام خیس کردن آنها را قبل از پخت و پز به طوری که جوانه فرایند شروع می شود که alkalizing.

نه تنها اسید تشکیل دهنده مواد غذایی بلکه استرس و مواد مخدر ناشی از مسمومیت ممکن است سطح اسید در بدن ما به افزایش پس از آن ضروری است را تسکین استرس فعالیت هایی مانند یوگا و مدیتیشن و تای چی یک بخشی از زندگی روزمره ما است. همچنین به حداقل رساندن مصرف مواد غذایی فرآوری شده اقلام و کسانی که حاوی مواد نگهدارنده و رنگ های مصنوعی و غیره. کاهش مصرف مواد مخدر و این شامل همه بر ضد داروها از جمله قاتلان درد که غیر استروئیدی داروهای ضد درد مانند Advil و غیره و سرد امداد قرص. نوشیدن مقدار زیادی آب به دلیل این کاهش سطح اسید در خون شما. به یاد داشته باشید حفظ pH ایده آل سطح را به سعی و کوشش و کنترل اما شما احساس بسیار فوق العاده با بدن خود را در سطح pH مناسب که آن را به ارزش تلاش است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *