چگونه برای تمیز کردن ماهی

[ad_1]

تمیز کردن ماهی یکی از tackiest شغل است که شما ممکن است تا کنون در سراسر آمده است. ما کاملا بستگی به سوپر مارکت ها برای این منظور است. با این حال, اگر شما یاد بگیرند که چگونه برای تمیز کردن ماهی شما برنده سخت ترین نبرد تا کنون. در هر صورت شما باید برای تمیز کردن ماهی قبل از تصمیم گیری در فرایند پخت و پز. برخی از ماهی ها نیاز به گریل شده, در حالی که برخی را می شود آب پز یا سرخ شده.

اولا شما نیاز به چاقو تیز نگه دارید و جوش آن را اگر شما اتفاق می افتد به طبخ ماهی در هر آخر هفته. معمولا شروع کردن با پوسته پوسته شدن ماهی با لبه چاقو خود را. هنگامی که مقیاس آمده به طور کامل پاک کردن آن را با کاغذ و پارچه. دنبال پوسته پوسته شدن در هر دو طرف. بعد نوبت به آبشش قرار دادن چاقو و شکاف آن را به سمت دم. این شکاف نیاز به نور و نازک و بدون مجروح شدن بدن است. شل به پایان می رسد به داخل احشاء و امعاء ممکن است قابل مشاهده باشد. آن را حذف و شستن ماهی در زیر آب در حال اجرا تا زمانی که آن را به نظر می رسد تمیز و روشن است. اگر شما ترجیح می دهند شما می توانید با نگه داشتن سر و ریز ریز کردن دم کمی به آن نگاه شسته و رفته.

ثانیا اگر شما در حال رفتن به آماده سازی ماهی استیک و سپس روند اولیه باقی می ماند همان. هنگامی که مقیاس آن را تکه تکه عمودی در سراسر آن ستون فقرات. با کمک یک جفت ماهی قیچی فقط تیک آف باله. شما متوجه خواهد شد ضخامت برش در مرکز است که شناخته شده به عنوان darne. ما نشان می دهد شما ترجیح می دهند ماهی مانند ماهی قزل آلا و شاه ماهی و ماهی قزل آلا برای استیک. در نهایت اگر شما می خواهید آن را به عنوان یک فیله شما نیاز به مطمئن شوید که شما را فقط چربی از آن با قرار دادن چاقو در آبشش و هل دادن آن به ستون فقرات است. شما نیاز به debone ماهی و همچنین خرد کردن باله ها و دم. نگه داشتن در تلاش آن را در خانه و به آرامی شما را استاد این هنر بیش از حد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *