چگونه می توانم به شما درمانی ماهی ؟

[ad_1]

مسیرهای دولت

موضعی

این معمولا شامل استفاده از یک خمیر/ژل را بر روی یک خارجی ضایعه (به عنوان مثال استفاده از بتادین رقیق بیش از یک باکتری عفونت پوستی).

تزریقی (یعنی از طریق تزریق)

تزریق عضلانی (IM)

این متداول ترین روش برای آنتی بیوتیک تزریق. هدف برای عضله بلوک فقط شکمی و دم به پشتی (dorsal fin. سوزن باید قرار بین این مقیاس و با هدف به در آمده از یک caudo-rostral زاویه. تزریق به آرامی برای جلوگیری از رفلکس. این دارو به سرعت پراکنده توسط خون غنی از عرضه است. این روش توصیه می شود برای gravid زنان و نه توصیه می شود برای ماهی های کوچک و ماهی با کمی عضله به صورت فله. نقطه ضعف این روش این است که محل تزریق ممکن است تغییر رنگ دادن (هدف تیره رنگ در مناطق در ماهی که melanisation را نشان نمی دهد).

داخل صفاقی (IP)

جای ماهی در کنار آن یا در پشت آن اجازه می دهد تا صفاقی ارگان های جذب به دور از دیواره بدن. قرار دادن سوزن به این فضا در عمق کم زاویه برای جلوگیری از نفوذ ارگان های داخلی بدن. این یک مسیر مشترک از اداره واکسن آن را به عنوان انجام شده بر روی ماهی های کوچک و آسیب خواهد شد flesh. آن هم خوب است برای اداره “دردناک” داروها مانند enrofloxacin. معایب این روش عبارتند از:

• آسیب رساندن به صفاقی ارگان یا

• اگر تزریق به تخمدان, دارو نمی خواهد توزیع مجدد به بقیه بدن و

• اگر تزریق به داخل لومن روده دارو دفع خواهد شد.

داخل وریدی (IV)

ماهی باید anaesthetised. قرار دادن سوزن در وسط و در 90 تا 45 درجه سوزن با اشاره به سمت جلو فقط دم به باله شکمی. متوقف کردن فقط کوتاه از ستون فقرات. این روش معمولا برای رسم خون نسبت به تجویز مواد مخدر.

دهان و دندان

در هر سیستم عامل

این یک مشترک تحویل روش برای آنتی بیوتیک ها در مزارع بزرگ برای سهولت درمانی تعداد زیادی از ماهی و همچنین حداقل دست زدن به استرس است. اما تحویل صحیح دوز به هر فردی ماهی دشوار است (ماهی بیمار معمولا inappetent و آن این است که در واقع باید دریافت دارو). دارو یا اسپری بر روی مواد غذایی آغشته به مواد غذایی و یا تهیه غذا پوشش داده شده با داروی ژلاتین آگار یا روغن. بسته به مواد مخدر, این دارو مواد غذایی گاهی اوقات ممکن است کمتر خوشایند. بنابراین توصیه می شود برای کاهش میزان تغذیه مواد غذایی در هر روز توسط 25-50%.

لولهگذاری معده

اگر ماهی غذا خوردن آنها می تواند anaesthetized و نیروی تغذیه از طریق لوله معده. استفاده از 3 mm قطر بیرونی کاتتر و یک سرنگ 5 میلی لیتر (برای ماهی های بزرگتر استفاده از 6 mm قطر بیرونی با یک 20ml سرنگ). اداره 1.0-1.15 ml/kg وزن بدن است. با توجه به فشار مورد نیاز برای تحویل تعلیق لوله ممکن است نیاز به چسب به سرنگ با cyanoacrylate (به عنوان مثال سوپر چسب).

در آب دارو

شیب

این بسیار مفید است برای خارجی عفونتهای انگلی و شامل استفاده از نسبتا بالا غلظت داروهای محلول در آب از یک درمان مخزن. ماهی برگزار می شود در شبکه و به طور خلاصه غوطه ور در درمان راه حل قرار داده و سپس به یک بیمارستان/تانک قرنطینه. این است که اغلب استفاده می شود برای تازه واردان است. مطمئن شوید که نرخهای هستند به طور منظم تجدید.

داخل حمام

این یک تنوع از ‘شیب’ درمان است. آن را با استفاده از کاهش غلظت مواد مخدر و شامل اجازه دادن به ماهی بیمار به شنا در دارو آب برای یک دوره در محدوده بین 2-60 دقیقه است. این مفید برای عفونت خارجی از جمله protozoal عفونت های باکتریایی و قارچی. تجاری این روش مورد استفاده برای واکسیناسیون ماهی در برابر عفونت های باکتریایی.

طولانی مدت غوطه وری / دائم, داخل حمام

این است که هنوز یکی دیگر از تغییرات داروی آب که در آن غلظت های بسیار پایین از مواد مخدر استفاده می شود اما طول قرار گرفتن در معرض افزایش یافته است. این بسیار مفید است اگر انگل باید مراحل در چرخه زمانی که آنها مقاوم به درمان (به عنوان مثال white spot disease) – دیگر زمان قرار گرفتن در معرض دارو آب را افزایش می دهد شانس کشتن انگل زمانی که آنها رسیدن به مرحله حساس. این روش نیز استفاده می شود برای کاهش osmoregulatory استرس زمانی که 2-5mg/L نمک (کلرید سدیم) اضافه شده است در رابطه با سایر اشکال درمان است. همچنین این روش اغلب استفاده می شود که در آن مشتری انطباق ممکن است کم آن را به عنوان ساده ترین گزینه است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *