ژاپنی کوی, ماهی, پرورش

[ad_1]

Koi اهلی زینتی انواع کپور معمولی Cyprinus carpio. آنها ماهی قرمز فقط بسیار نزدیک و مرتبط با ماهی قرمز و سبک پرورش و پیرایش تبدیل شده است بسیار شبیه احتمالا از طریق تلاش های ژاپنی پرورش دهندگان به تقلید از ماهی های قرمز.

اگر شما سفر به ژاپن و دوستان بگویید که دوست دارید کوی دوستان خود را ممکن است شما را دعوت به خوردن خاکستری کسل کننده ماهی که ساکن آبهای جزایر که در زبان ژاپنی کلمه کوی به سادگی به معنی ‘کپور’. اگر شما به آنها بگویید که شما درک Koi آنها ممکن است منجر شما و دوربین خود را به استخر در باغ. این مقاله در مورد Nishikigoi و با استفاده از کلمه انگلیسی کوی به مراجعه به ماهی های رنگارنگ.

در حالی که یک کتاب چینی از غرب جین سلسله اشاره کپور با رنگ های مختلف, Koi پرورش به طور کلی تصور را آغاز کرده اند در طول قرن 19 در استان نیگاتا ژاپن است. کشاورزان مشغول به کار در مزارع برنج متوجه شده است که برخی از کپور شد و بیشتر رنگ روشن تر از دیگران آنها خواهد آنها را ضبط و آنها را افزایش دهد. این امر باید همواره زندگی خود را ذخیره به عنوان به طور معمول ماهی های به رنگ روشن تر خواهد بود به احتمال زیاد خورده شدن توسط پرندگان و دیگر شکارچیان.

توسط 20th تعداد رنگ الگوهای ایجاد شده است که مهمترین آنها قرمز و سفید Kohaku. جهان خارج نیست آگاه از درجه توسعه تا سال 1914 زمانی که Niigata کوی در توکیو به نمایش گذاشته شد. برخی از آنها نیز ارائه شد به ولیعهد Exact. که در آن نقطه های مورد علاقه در کوی منفجر شد و در سراسر ژاپن است.

Nishikigoi شده اند به نام ملی ماهی های ژاپن است. امروز Nishikigoi تربیت نه تنها در جای خود از مبدا, Niigata, اما در سراسر ژاپن و سراسر جهان صادر می گردد. Nishikigoi همچنان برای به دست آوردن محبوبیت در سراسر جهان به عنوان نهایی حوض یا ماهی باغ.

به عنوان Nishikigoi توسعه یافته بودند در ژاپن زبان Nishikigoi ژاپنی است. ژاپنی استفاده می شود نه تنها به نام انواع بلکه برای بسیاری از شرایط مورد استفاده برای توصیف خود را رنگ و صفات.

کوی گونه ها برجسته با رنگ, الگودهی و scalation.

Kohaku سفید کوی با رنگ قرمز نشانه گذاری. احتمالا رایج ترین انواع. سلام باید عمیق به رنگ قرمز با لبه های خوبی تعریف شده (ebola) که در آن ملاقات سفید است که باید خالص و روشن است. یک tancho kohaku سفید کوی با یک نقطه قرمز بر روی سر خود را. یک inazuma kohaku مستمر قرمز مارک از سر به دم اما با تنوع (inazuma به معنی ‘صاعقه’). یک nidan (دو) kohaku دارای دو رنگ قرمز نشانه گذاری یک sandan (سه) kohaku دارای سه رنگ قرمز نشانه گذاری و yondan (چهار) kohaku دارای چهار رنگ قرمز نشانه گذاری.

Taisho sanke (شناخته شده به عنوان sanke), سلام (قرمز) و sumi (سیاه و سفید) در یک پس زمینه سفید. یک maruten sanke جداگانه نقطه قرمز بر روی سر طبیعی نشانه گذاری بر روی بدن است. یک tancho sanke یک نقطه قرمز در سر و یک بدن سفید با سیاه نشانه گذاری.

Showa sanshoku (شناخته شده به عنوان showa) قرمز و سفید نشانه گذاری بر روی یک پس زمینه سیاه و سفید. سلام showa عمدتا قرمز showa. یک kindai showa است که عمدتا سفید الگوی. یک tancho showa یک نقطه قرمز در سر و یک جسم سیاه با سفید نشانه گذاری.

Bekko سفید و قرمز یا زرد کوی با سیاه و سفید (sumi) نشانه گذاری. Shiro bekko سفید کوی با نشانه گذاری. با نام مستعار bekko قرمز و کوی با نشانه گذاری (با نام مستعار یکی دیگر از کلمه قرمز). Ki bekko زرد است koi با نشانه گذاری (نادر تنوع).

Utsurimono اغلب با اشتباه bekko اما عمدتا سیاه و سفید و قرمز یا زرد نشانه گذاری. Shiro utsuri سیاه کوی با نشانه گذاری. سلام utsuri است سیاه و سفید با رنگ قرمز نشانه گذاری. کی utsuri سیاه و سفید با رنگ زرد نشانه گذاری (نادر تنوع).

Asagi آبی-خاکستری کوی با رنگ قرمز در امتداد پهلوها و شکم و باله.

Koromo به معنای واقعی کلمه به معنی “robed’. این توصیف سلام الگوی مشخص شده در یک رنگ تیره تر که متفاوت با تنوع است. Ai goromo است kohaku كفه باید مرزهای آبی. Sumi goromo باید جامد سیاه و سفید در سلام نشانه گذاری. Budo goromo باید sumi همپوشانی سلام دادن بنفش/رنگ مارون.

Kawarimono ظرفیت تمام غیر فلزی koi است که از سقوط به گروه های فوق:

Karasugoi سیاه کوی با سفید یا نارنجی حلقه. Hajiro سیاه کوی با راهنمایی به آن دم و باله های سینه ای. Hageshiro سیاه کوی با راهنمایی به باله های خود و سر سفید و بینی. Kumonryu یک کوی doitsu است که سیاه و سفید با رنگ سفید نشانه گذاری بر روی آن سر و باله ها و بدن است. با نام مستعار matsuba قرمز و کوی با مراکز به خود جلب ایجاد یک مخروط کاج اثر است. Goshiki سفید و قرمز و سیاه و سفید و آبی و آبی تیره به قرمز متمایل به رنگ ارغوانی ظاهر. Kigoi زرد است کوی. Chagoi یک قهوه ای روشن/زیتون کوی. Soragoi آبی-خاکستری کوی. Midorigoi سبز کوی. Benigoi عمیق قرمز کوی. Shiro muji سفید koi نام muji قرمز کوی. Ochiba shigure آبی-خاکستری با یک قهوه ای الگوی.

سرگرمی نگهداری کوی در سراسر جهان گسترش یافته و پس از حمل و نقل از کوی شد و هر دو سریع و امن برای ماهی. کوی در حال حاضر معمولا به فروش می رسد در بسیاری از فروشگاه حیوان خانگی, با کیفیت بالاتر ماهی در دسترس از فروشندگان متخصص.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *