Koi انواع و گونه

[ad_1]

آیا جای تعجب است که بیشتر و بیشتر مردم در سراسر جهان در حال پیدا کردن خود را کشیده به عرصه آبزی از کوی?

پس از تاریخی رشد در محبوبیت در اوایل قرن 20 از آن ریشه فروتن به عنوان یک فروتن منبع غذایی در چین به یک فریبنده هدف زیبایی در ژاپن کوی اتحاد تاسیس یک جایگاه ویژه ای در قلب بسیاری از آن به دلیل افزایش طیف وسیعی از رنگ و scalation.

این روزها چه زمانی بود که یک ماهی با محدود انواع تبدیل شده است و در اختیار داشتن باارزش به دلیل یک انفجار در شکوفایی و پرورش صلیب پرورش برنامه های گسترده ای در جهان. این برنامه های اصلاحی تولید برخی از خیره کننده ترین و دیدنی کوی نمونه تا کنون دیده ام.

وقتی جادویی کوی اول شخص علاقه خود را, شما باید برای به دست آوردن یک درک اساسی از کوی اصطلاحات را به قدردانی از 13 کلاس کوی که تاسیس شده اند در طول سال. هر یک از این کلاس ها و زیر کلاس) استفاده ژاپنی نامگذاری به تعریف صفات کوی.

در ساده ترین شرایط و با وجود صفات اصلی در درجه اول رنگ و رنگ الگوی درخشندگی و مقیاس نوع. طولانی مدت درخواست تجدید نظر از کوی است که هر یک منحصر به فرد است – هیچ دو یکسان هستند. وجود دارد می تواند رنگ روشن کوی و کوی با ظریف و نرم تن. شما پیدا کنید کوی تحت پوشش از بالا به پایین با مقیاس و دیگران که در مقیاس کمتر. وجود دارد koi که فلزی یا درخشان یا مات و کوی که تک رنگ یا چند رنگ.

برای تازه ترین نقاط مهم برای درک هستند:

رنگ و الگوی رنگ – در روزهای اولیه وجود دارد فقط یک یا دو رنگ در دسترس است. با گذشت زمان و گسترده پرورش وجود دارد در حال حاضر هزاران رنگ به از را انتخاب کنید و در حالی که رنگ های در دسترس به طور کلی شامل رنگهای قرمز و نارنجی و زرد و سبز و آبی و نیلی و سفید و کرم سیاه و سفید و خاکستری وجود دارد اضافه شده گزینه های رنگ الگودهی و ترکیبی. مثلا بنیاد جامد رنگ ممکن است یک یا چند رنگ مختلف و نشانه گذاری. این نشانه ممکن است گسترش بسیاری از بدن و یا توسعه در یک قسمت از بدن تنها. از سوی دیگر این ماهی ممکن است یک رنگ جامد با نشانه گذاری در همه. گزینه های حیرت انگیز هستند!

درخشندگی

غیر فلزی Koi – گروه بندی بر بنیاد خود رنگ. این گروه ها بیشتر شکسته خود را بر اساس لهجه رنگ ها و ویژگی های خاص است. هر رنگ و مارک و نوع و ویژگی دارای یک نام است. در نتیجه هر کوی تنوع نام را می توان متشکل از چندین قسمت برای مشخص کردن هر یک از این ویژگی ها.

فلزی Koi – گروه بندی می شوند بسته به بازتاب طبیعت خود را در مقیاس. فلزی کوی نیز شناخته شده به عنوان کوی Hikari از کلمه ژاپنی “یاماگوچی” نشان می دهد “براق”. این کوی در حال پیشرفت هستند و به سه گروه تقسیم بودن Hikari Muji (تک رنگ و براق) در هیکری Utsuri (tri-رنگی و براق) و Hikari Moyo (براق با پلاتین و یا قرمز یا زرد).

انواع مقیاس

Doitsu اشاره به دو چرمی-پوست یا بدون کوی یا آینه-کوچک Koi است که قابل ملاحظه ای بزرگ مقیاس پایین هر طرف. Doitsu ظاهر می شود در هر دو فلزی و غیر فلزی Koi اما بسیار نادر است. “Doitsu” می آید از کلمه ژاپنی برای “آلمانی” آلمانی کپور.

KinGinRin اشاره به کسانی که در کوی با بسیار انعکاسی فلس است. این انعکاسی مقیاس بسیار محبوب هستند و تربیت شده اند به بسیاری از انواع کوی. موقعیت از این مقیاس می توانید بیشتر تقسیم کوی به KinRin (طلا) که در آن مقیاس بیش از یک قرمز رنگ پایه یا GinRin (نقره ای) که در آن مقیاس در بالای یک سیاه یا سفید پایه رنگ.

کوی کلاس

در فلزی کوی دسته وجود دارد 9 طبقه اصلی و در غیر فلزی وجود دارد که تنها 3. اما در هر کلاس وجود دارد غالبا متعدد زیر کلاس.

غیر فلزی کوی کلاس ها عبارتند از:

Asagi – پشت آبی با حلقه / آبی مقیاس از بازگشت باید لبه های سفید است که برای تولید یک شبکه ظاهر / گونه ها و باله های سینه ای قرمز است که نور آبی به سفید

Bekko – مخالف Utsuri این Bekko دارای یک پایه جامد رنگ قرمز و سفید یا زرد با سیاه نشانه گذاری (sumi). سر یک Bekko همیشه باید تمیز و بدون sumi نشانه گذاری.

Kawarimono – این کلاس شامل تمام گونه های است که قادر به طبقه بندی به هر یک از استاندارد انواع کوی

Kohaku – اکثر فیلم محبوب از کوی رقم دو رنگ غیر فلزی کوی با یک رنگ پایه در صدر قرمز (سلام) نشانه گذاری فاصله یکنواخت در سراسر بدن اما نه فراتر از خط جانبی و باله یا دم

Koromo – به معنای واقعی کلمه به معنی “robed” یا “پوشیده”. این Koromo متقابل تربیت از کوی Asagi و Kohaku. آن را به یک سفید خالص پایه با مقیاس شبکه بندی از Asagi تنها قابل توجه در مناطق الگو

Sanke – سفید پایه رنگ پوست با رنگ قرمز (hi) و (sumi) الگوهای پراکنده به طور مساوی در سراسر بدن.

Showa – سیاه و سفید پایه رنگ پوست با رنگ قرمز و سفید نشانه گذاری. اولین Showa تا به حال بیشتر سیاه و سفید و قرمز از سفید اخیرا مقدار از سفید افزایش ساخت آنها بیشتر از روی حیله و تزویر برای افتراق از Sanke است. بر خلاف Sanke این Showa همیشه باید یک الگوی بر روی سر خود را.

Tancho – نام پس از Tancho جرثقیل تحمل یک نقطه قرمز در بالای آن سر Tancho کلاس کوی ساخته شده است تا از Kohaku, Sanke و Showa, انواع, آن, نیز, ورزشی نیز قرار داده شده نقطه قرمز (سلام) بر روی سر.

فلزی کوی کلاس ها عبارتند از:

Hikari Muji – این کوی از یک جامد فلزی رنگ. وجود دارد دو زیر گروه بودن Matsuba, در, رنگ, طلا, نقره ای, خاکستری یا نارنجی و با مخروط کاج الگوی. دیگر زیر گروه است Ogon و در عین حال دوباره یک جامد فلزی رنگ در هر دو طلا و نقره (پلاتین) نارنجی یا قرمز و سفید اما بدون مخروط کاج الگوی. قرمز و سفید Ogon است که اساسا فلزی شکل Kohaku.

Hikari Utsuri – نسخه فلزی از Utsuri یا Showa – است که, فلزی, قرمز, سیاه و سفید است.

Hikari Moyo – چند رنگ پلاتین کوی با رنگ زرد و یا قرمز.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *