گفت‌وگوی «آسمان آبی» با حسین طیبی آقای گل فوتسال جام ملت‌های آسیا

زلزله هم نتوانست مانع قهرمانی ایران شود

حسین طیبی پس از کسب عنوان آقای گلی رقابت‌های فوتسال جام ملت‌های آسیا به‌ روزنامه «آسمان آبی» گفت: «پیش از هر چیز خدا را برای این عنوان قهرمانی شکر می‌کنم. ما واقعا قدرتمندانه بازی کردیم و موفق شدیم مقتدرانه همه تیم‌های مدعی آسیایی را کنار بزنیم و بر سکوی نخست قاره کهن بایستیم. وقتی تیمی برای دوازدهمین‌بار فاتح یک جام می‌شود، این نشان از اقتدارش دارد. حالا همه می‌دانند فوتسال کشورمان فراتر از قاره کهن است و ما در زمین این موضوع را ثابت کردیم. تیم ایران مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها بود و حتی پیش از آن‌که به چین تایپه برسیم، برای دفاع از عنوان قهرمانی و تکرار این مقام ارزشمند یک‌دل و هم‌قسم شده بودیم.»
آقای گل شانزدهمین دوره رقابت‌های فوتسال جام ملت‌های آسیا درباره کیفیت حریفان تیم‌ملی ایران توضیح داد: «ما در دیدار با مدعیان قهرمانی جام ملت‌های آسیا،‌ عیار خودمان را نشان دادیم. ژاپن، ازبکستان و تایلند، حرفی برای گفتن مقابل تیم ایران نداشتند و همین موضوع شیرینی قهرمانی ما در جام ملت‌های آسیا را بیشتر می‌کند؛ البته این نشان از قدرت تیم ایران داشت، چراکه فوتسال در قاره پهناور به سرعت رشد می‌کند. همان‌طور که دیدید تیم‌های این قاره می‌کوشند با استخدام مربیان اسپانیایی و برزیلی، فوتسال را در کشورهای خود توسعه دهند و تا حدی هم در این مقوله عملکرد موفقی داشته‌اند.»
طیبی در پاسخ به این پرسش که رقابت با مهدی جاوید و علی‌اصغر حسن‌زاده برای کسب عنوان آقای گلی چطور بود؟ توضیح داد: «پیش از هر چیز باید بگویم این عنوان متعلق به تیم‌ملی ایران و فوتسال کشورمان است. خوشحالم که با رسیدن به آقای گلی این افتخار را نصیب تیم‌مان کردم، ولی این اتفاق حاصل یک کار گروهی بود. فوتسال ورزش تیمی است. تک‌تک بچه‌ها در رسیدن به این افتخار سهیم بودند. فکر می‌کنم همه بچه‌های تیم ما آقای گل هستند. واقعا برای رسیدن به آقای گلی انگیزه زیادی داشتم. چهار سال پیش این عنوان را در ویتنام به دست آوردم، اما متاسفانه در ازبکستان، نتوانستم این افتخار را تکرار کنم. به هرحال رسیدن به‌عنوان قهرمانی در کنار ‌آقای گلی باعث شد سال 1396 را با خاطرات بسیار خوبی به پایان برسانم.»
او همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا تیم ایران در آخرین مسابقه گروهی خود مقابل عراق به مشکل خورد و تنها با اختلاف دو گل تیم عراق را شکست داد،‌ توضیح داد: «نمی‌توانیم بگوییم در آن دیدار به مشکل خوردیم. ما بازی‌های اول و دوم را برده بودیم و می‌دانستیم دیدارهای سختی پیش‌رو داریم. شما دیدید که پس از بازی با عراق به‌ترتیب با تایلند،‌ ازبکستان و ژاپن بازی کردیم. پس تاکتیک ما این بود که انرژی خود را برای دیدارهای حساس و سرنوشت‌ساز این تورنمنت ذخیره کنیم. در دیدار برابر عراق هم ابتکار عمل در دست تیم ما بود، ولی عراقی‌ها تیمی مبتنی بر دفاع فشرده و استفاده از ضد حملات دارند. آن‌ها در دیدار با ما هم فقط ضد حمله می‌زدند. ما می‌توانستیم عراق را با گل‌های بیشتر شکست دهیم، اما در یک تورنمنت فشرده باید حرفه‌ای بود و حرفه‌ای هم بازی کرد.» طیبی درباره بهترین و شیرین‌ترین گلی که در این مسابقات به ثمر رساند اظهار کرد: «من همه گل‌هایم را دوست دارم و واقعا از به ثمر رساندن تک‌تک آن‌ها لذت بردم، ولی خب گل آخر تیم‌ملی ایران که آخرین گل جام ملت‌ها هم بود و مقابل ژاپن در فینال به ثمر رساندم خیلی لذت‌بخش بود. فکر می‌کنم آن گل حسن‌ختامی بر عملکرد بسیار خوب و درخشان بچه‌های تیم‌ملی بود. بازهم از تک‌تک بچه‌ها تشکر می‌کنم. دوست دارم عنوان آقای گلی آسیا را به مادرم تقدیم کنم. دعای خیر او و پدرم همیشه بدرقه راه من بود. از مردم خوب ایران هم که برای موفقیت ما دست به دعا شدند قدردانی می‌کنم و امیدوارم با قهرمانی در آسیا توانسته باشیم دل مردم را شاد و گوشه‌ای از محبت آن‌ها را جبران کنیم. امیدوارم در جام‌جهانی هم با حضور دوباره در جمع چهار تیم پایانی، این شادی را بیشتر کنیم.»  بازیکن شماره 10 تیم‌ملی ایران درباره وقوع زلزله که در زمان حضور تیم کشورمان در چین تایپه بوده، اظهار کرد: «خدا را شکر اتفاقی برای ما و هتل محل اقامت‌مان در تایپه نیفتاد و زلزله هم نتوانست جلوی قهرمانی ما را بگیرد. ما از حالا باید به فکر جام‌جهانی باشیم. ایران تیم سوم جام‌جهانی گذشته است و می‌توانیم به موفقیت‌های بزرگ‌تری هم فکر کنیم.»
بازیکن تیم فوتسال غیرت قزاقستان درباره ادامه همکاری‌‌اش با این تیم و امکان بازگشتش به لیگ برتر فوتسال ایران تاکید کرد: «بدون شک تا پایان فصل در تیم غیرت می‌مانم، چون با این تیم قرارداد دارم. زمانی که لیگ فوتسال قزاقستان به پایان رسید باید درباره ادامه حضورم در غیرت یا جدایی از این تیم فکر کنم، اما فعلا فقط به موفقیت تیمم فکر می‌کنم.»